Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Poddawał się za policjanta. W domu miał kajdanki i atrapę broni

Fałszywa legitymacja policyjna
19-latek, podając się za policjanta, posługiwał się fałszywą legitymacją służbową. W jego domu znaleziono także kajdanki, pas i atrapę pistoletu. (Fot. KPP Kolbuszowa)

Nawet rok więzienia grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego, który podawał się za policjanta. Posługiwał się przy tym dokumentem przypominającym legitymację służbową. Prawdziwych mundurowych zawiadomiła o tym matka 14-letniego chłopca.

Jak relacjonowała, mężczyzna podający się za policjanta miał zaczepił jej syna, który szedł razem z koleżanką. Powiedział im, że zbyt głośno się zachowują. Przedstawił się jako starszy posterunkowy, okazując „legitymację”. 14-latek włączył latarkę i obejrzał dokument, ale odmówił podania swoich danych. „Funkcjonariusz” przyszedł do domu chłopca, chcąc się dowiedzieć, czy tamten nie zrobił zdjęcia jego legitymacji.

Policjanci szybko ustalili dane 19-latka. Podczas przeszukania w jego domu znaleźli imitację legitymacji służbowe, a także kajdanki, pas i atrapę pistoletu Swoje zachowanie młody mężczyzna tłumaczył tym, że „zawsze chciał być policjantem”. Teraz odpowie za to przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet rok więzienia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin