REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Policyjny pościg za 20-letnim motocyklistą. Pędził 140 km/h

Taki widok zastali mieszkańcy po widowiskowym pościgu. (Fot. archiwum policji)

Mężczyzna pędził 140 km/h na motocyklu, bo chciał uciec przez ścigającą go policją. A goniło go dwóch policyjnych motocyklistów. Daleko jednak nie uciekł, zderzył się z jednym z nich i upadł. Był pijany, a wiózł 18-letnią koleżankę…

Policjanci z krośnieńskiej drogówki, w środę, około godz. 19, chcieli w Jaśliskach skontrolować motocyklistę, który nie miał obowiązkowego oświetlenia oraz tablicy rejestracyjnej. Ale ten, zamiast się zatrzymać, to wcisnął gaz do dechy i zaczął uciekać. Zaczął pędzić z prędkością około 140 km/h w terenie zabudowanym.

Do akcji włączyło się dwóch policyjnych motocyklistów. Chcąc przerwać brawurową jazdę uciekającego, skutecznie go blokowali,  uniemożliwiając ponowne rozpędzenie się kierującego crossem.

– Desperacka próba wyprzedzenia patrolu nieutwardzonym poboczem, doprowadziła do kolizji z policyjnym motocyklem i upadkiem uciekającego oraz podróżującej z nim osoby – informują policjanci.

20-letni kierujący miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Ani on, ani 18-latka, nie doznali poważnych obrażeń.

Motocyklista odpowie przed sądem za wszystkie popełnione przez siebie wykroczenia oraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin