REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Przyleciał z USA na lotnisko w Jasionce z… 14 kilogramami mięsa

Mięsny przemyt. Walizka pasażera z USA, który wylądował w Jasionce wypełniona była po brzegi. (Fot. Izba Skarbowa w Rzeszowie)

Jeden z pasażerów, który przyleciał samolotem z USA na lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce miał walizkę wypełnioną po brzegi mięsem. Było w niej 14 kilogramów szczelnie zapakowanego jedzenia.

Pasażer z Ameryki dostał od celników karę. Musi zapłacić 400 zł mandatu.

Jak informuje podkom. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Rzeszowie, na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz wwożenia żywności pochodzenia zwierzęcego. Nie można przewozić nie tylko mięsa i wędlin, ale także nabiału – mleka, jajek czy serów.

Jak dodała rzeczniczka mięso może zawierać patogeny, które wywołują choroby zakaźne.

Z informacji Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie wynika, że od stycznia 2023 roku celnicy na lotniczym przejściu granicznym Jasionka-Rzeszów zatrzymali 170 kilogramów produktów mięsnych.

Walizka z mięsem na lotnisku w Jasionce.
Walizkę pełna mięsa zatrzymali celnicy na lotnisku w Jasionce. (Fot. Izba Skarbowa w Rzeszowie)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin