Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Lotnisko Rzeszów-Jasionka nie będzie zamknięte. To fake news

Kanadyjski samolot transportowy na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce.
Zarząd spółki lotniskowej odpowiedzialny za Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zaprzecza informacjom, że lotnisko zostanie całkowicie zamknięte. (Fot. Wit Hadło)

Za kilkanaście miesięcy na lotnisku Rzeszów-Jasionka rozpocznie się kompleksowy remont pasa startowego. Jeden z portali internetowych poinformował, że z tego powodu lotnisko w Jasionce zostanie zamknięte, a ruch pasażerski z Rzeszowa przejmie Port Lotniczy w Lublinie. To jednak nieprawda. Dementujemy tę informację.

Podrzeszowskie lotnisko nie zostanie zamknięte ani w najbliższym czasie, ani później, gdy rozpoczną się prace przy pasie startowym. Potwierdza to zarząd spółki lotniskowej w Jasionce. 

Lotnisko w Jasionce będzie zamknięte. To nieprawda

Rzeszowskie lotnisko to bardzo ważny obiekt. To tu lądują dostawy natowskiego sprzętu wojskowego dla Ukraińców, którzy od lutego 2022 roku bronią się przed atakami Rosji. 

Remont pasa startowego w Jasionce zaplanowano w połowie 2025 roku. Na jednym z ogólnopolskich portali internetowym pojawiła się informacja, że w związku z tym „na mniej więcej pół roku rzeszowskie lotnisko będzie zamknięte”. Fake newsa powielił też jeden z lokalnych portali.

Prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk dodał, że oczekuje, że podczas remontu drogi startowej lotniska w Rzeszowie ruch lotniczy, w tym cargo, wzrośnie nawet o kilkaset procent. – Wszystko, co w tej chwili dzieje się w Rzeszowie, zostanie przeniesione do Lublina, a może i do Krakowa, i do Katowic – stwierdził szef lotniska w Lublinie. – czytamy w opublikowanych na temat lotniska fake newsach.

Zarząd: lotnisko Rzeszów-Jasionka działa i będzie działać

Tym słowom zaprzecza zarząd spółki lotniskowej w Jasionce. Na stronie internetowej Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka można przeczytać krótki komunikat w sprawie informacji o całkowitym zamknięciu lotniska w Jasionce w związku z planowanym remontem pasu startowego.

„W związku z powielanymi w ostatnich dniach przez media nieprawdziwymi lub nieścisłymi informacjami na temat funkcjonowania Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zarząd spółki informuje, że lotnisko działa i będzie w najbliższym czasie działać bez jakichkolwiek zakłóceń wynikających ze stanu technicznego infrastruktury portu”.

O całą sprawę zapytaliśmy też przedstawiciela Portu Lotniczego w Lublinie.

–  Wiążące jest to, co mówi Port Lotniczy w Rzeszowie – stwierdził Piotr Jankowski, rzecznik prasowy lubelskiej spółki lotniskowej. – Nie jest tak, że już zdecydowano, że to Lublin na czas remontu pasa przejmie rolę lotniska w Jasionce i samoloty pasażerskie, które miały startować i lądować w Jasionce przylecą do naszego miasta. W tej sprawie to wróżenie z fusów, dzielenie skóry na niedźwiedziu. To rzeszowski Port Lotniczy zdecyduje jak sprawa remontu pasa startowego zostanie rozwiązana. Zgadzamy się z komunikatem z Jasionki, w którym jest informacja, że nie będzie zakłóceń dotyczących stanu technicznego tamtejszego lotniska. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin