sob. 27 lipca 2024

Stal Rzeszów lepsza od Wisły Kraków. Rzeszowianie górą w sparingu

Krzysztof Danielewicz, który w Rzeszowie zmarnował rzut karny, teraz po kapitalnym strzale z rzutu wolnego dał Stali zwycięstwo. (Fot. Stal Rzeszów)

To, co nie udało się Stali Rzeszów na inaugurację drugiej części sezonu, udało się w meczu kontrolnym. Biało-niebiescy w ramach przerwy od ligowego grania pokonali w sparingu Wisłę Kraków.

Podopieczni Marka Zuba testowali formę z bardzo wymagającym przeciwnikiem, a zarazem ligowym rywalem spod Wawelu. Oba zespoły zmierzyły się w ośrodku treningowym „Białej Gwiazdy” w Myślenicach. Stal udała się na ten sparing bez trzech zawodników, którzy otrzymali powołanie do narodowych reprezentacji: Adriana Bukowskiego (U-21), Szymona Łyczki (U-18) i Sebastiena Thilla (Luksemburg). Absencja podstawowych graczy biało-niebieskich nie przeszkodziła stalowcom zarówno w dobrej grze, jak i korzystnym wyniku.

Jako pierwsi do siatki trafili krakowianie, którzy objęli prowadzenie po strzale Dejviego Bregu. To jednak Stal mogła prowadzić, gdy w 18. minucie po faulu na Aresnie Hrosu sędzia podyktował dla gości rzut karny. Do piłki podszedł Adler Da Silva, lecz jego uderzenie obronił Alvaro Raton. Z „wapna” nie pomylił się natomiast Karol Łysiak, który tuż przed zmianą połów wykorzystał drugi rzut karny wskazany po przewinieniu Dawida Olejarki na Szymonie Kądziołce.

Po przerwie Stal zagrała jeszcze lepsze zawdy i mimo że Wisła częściej atakowała, to rzeszowianie przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przypomniał o sobie Krzysztof Danielewicz. Środkowy pomocnik „Żurawi” przymierzył nie do obrony z rzutu wolnego, umieszczając futbolówkę pod poprzeczką.

Wisła Kraków – Stal Rzeszów 1-2 (1-1)

1-0 Bregu (41.), 1-1 Łysiak (45. – karny), 1-2 Danielewicz (78.)

Wisła: Raton (30. Szewczyk) – Jaroch (46. Niewiadomski), Łasicki (60. Uryga), Satrustegui (60. Colley), Szot, Kutwa (60. Carbo), Dziedzic (60. Grau), Olejarka (46. Baena, 84. Szywacz), Żyro (60. Rodado), Bregu (60. Alfaro), Sobczak (60. Omrani)

Stal: Raciniewski (46. Wrąbel) – Warczak (46. Wachowiak), Synoś, Paśko, Simcak (46. Góra), Łysiak (46. Postupalskyi), Danielewicz, Kądziołka, Diaz (46. Andreja Prokić), Arsen Hrosu (46. Kłos, 77. Plichta), Da Silva (46. Salamon).