Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Staruszka oszukana metodą „na policjanta”. Straciła 30 tys. zł

Kolejną ofiarą oszustów padła 83-letnia mieszkanka Mielca. Straciła 30 tys. zł. Z jej relacji wynika, że w czwartek zadzwonił do niej z numeru zastrzeżonego mężczyzna, który podał się za policjanta.

Oszust przekazał seniorce, że pieniądze na jej koncie bankowym są zagrożone. Jako powód podał to, że „pracownik banku może być powiązany z grupą przestępczą i uczestniczyć w procederze kradzieży pieniędzy z kont klientów”.

Oszust poinformował również kobietę, że Centralne Biuro Śledcze Policji prowadzi akcje zmierzającą, do zatrzymania osób zamieszanych w tę sprawę. Nakazał jej też, aby natychmiast poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. Miała też z nikim nie rozmawiać, a gdyby pracownik banku pytał, w jakim celu wypłaca gotówkę, miała mu powiedzieć, że to fundusze na własne wydatki. Staruszka spełniła wszystkie te dyrektywy.

Po wypłaceniu pieniędzy z banku, 83-latka wrzuciła gotówkę do wskazanego przez oszusta… kosza na śmieci. W ten sposób seniorka straciła 30 tys. zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin