REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 4 października 2023

Staruszka oszukana metodą „na policjanta”. Straciła 30 tys. zł

Kolejną ofiarą oszustów padła 83-letnia mieszkanka Mielca. Straciła 30 tys. zł. Z jej relacji wynika, że w czwartek zadzwonił do niej z numeru zastrzeżonego mężczyzna, który podał się za policjanta.

Oszust przekazał seniorce, że pieniądze na jej koncie bankowym są zagrożone. Jako powód podał to, że „pracownik banku może być powiązany z grupą przestępczą i uczestniczyć w procederze kradzieży pieniędzy z kont klientów”.

Oszust poinformował również kobietę, że Centralne Biuro Śledcze Policji prowadzi akcje zmierzającą, do zatrzymania osób zamieszanych w tę sprawę. Nakazał jej też, aby natychmiast poszła do banku i wypłaciła swoje oszczędności. Miała też z nikim nie rozmawiać, a gdyby pracownik banku pytał, w jakim celu wypłaca gotówkę, miała mu powiedzieć, że to fundusze na własne wydatki. Staruszka spełniła wszystkie te dyrektywy.

Po wypłaceniu pieniędzy z banku, 83-latka wrzuciła gotówkę do wskazanego przez oszusta… kosza na śmieci. W ten sposób seniorka straciła 30 tys. zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin