REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

To oni ujęli byłego „turka”

Policjamt i kego pies Włamanie do kościoła
Policyjny pies Luks i jego przewodnik mają na koncie kolejny sukces. (Fot. KPP Przeworsk/emka)

O sprawie włamań do koscioła w Ujeznej na Podkarpaciu piśalismy w ubiegłym tygodniu. Teraz na jaw wychodzą nowe informacje.

Przypomnijmy 7 stycznia br Podkarpacka Policja poinformowała o tym, że  niemal na gorącym uczynku  wpadł 26 – latek, który z okradania koscioła zrobił sobie hobby.

Do domu włamywacza doprowadził mundurowych pies Luks służący w Komendzie Powiatowej Policji w Przeworsku. Tu pisaliśmy o tej akcji: Do akcji wkracza LUKS. Włamywacz nie ma szans

Dwa oblicza

Okazuje się teraz, że Marcin P. z Ujeznej to niezłe ziółko i to o dwóch twarzach. W okolicy Wielkanocy jako tzw. turek czuwał przy Grobie Pańskim udając praworządnego obywatela.

Poza tą aktywnością  związaną z miejscowym kościołem parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w swej miejscowości, wykazywał też inną. 

Policjant prowadzi zatrzymanego (Fot. KPP Przeworsk)

W kwietniu zeszłego roku proboszcz z Ujeznej zgłosił włamanie do kościoła. Złodziej dostał się do świątyni przez wybite przez siebie okno i ukradł …mszalne wino.

Policjanci szybko go namierzyli, jeszcze tego samego dnia zatrzymali Marcina P., który podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Za ten wyczyn grozi mu do 10 lat odsiadki, ale P. na nim nie poprzestał.

Na początku stycznia do świątyni w Ujeznej znów się włamano. Tym razem sprawca wybił szyby w oknie, zniszczył dwie kościelne figurki i obraz oraz ukradł 200 złotych. Policjanci postanowili użyć psa tropiącego służącego na co dzień w przeworskiej komendzie powiatoeej.

I słusznie, bo Luks ze swoim niezawodnym nosem zaprowadził mundurowych wprost do …domu Marcina P. Wątpliwości nie było, to 26- latek znów włamał się do kościoła.

Mało tego, jak ustalili policjanci, P. dokonał włamania do świątyni także w grudniu zeszłego roku. Ukradł wówczas 1000 złotych. Warto zauważyć, że łupy były liche.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Może trafić za kratki. Ale o tym zadecyduje sąd.

Podkarpackie pitavalki. Policyjne informacje z Podkarpacia przeważnie podane poważnie, a czasem z przymrużeniem oka.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin