Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Trwają przygotowania do budowy Wisłokostrady. Rozbierają most Załęski

Trwają prace rozbiórkowe rzeszowskiego mostu Załęskiego, w miejscu którego powstanie nowy most będący elementem Wisłokostrady. (Fot. UM Rzeszów)

Na budowie Wisłokostrady w Rzeszowie dużo się dzieje. Właśnie realizowane są prace przy rozbiórce mostu Załęskiego. W jego miejscu powstanie nowoczesna, szeroka przeprawa. Wykonawca rozpoczął też przygotowania do budowy drugiego mostu oraz estakady nad torami.

Wisłokostrada warta prawie 170 mln zł jest jedną z największych trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji drogowych. Dzięki niej rzeszowianie będą mieli komfortowe połączenie południa miasta z północą, a także z drogą ekspresową S19. Wisłokostrada to także mniej samochodów wyjeżdżających do centrum miasta i na rondzie Pobitno. 

Wyłączono z ruchu ul. Ciepłowniczą 

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów

Na budowie tej drogi sporo się dzieje. Trwają prace przy budowach nasypów i kanalizacji deszczowej. W pierwszej połowie marca z ruchu wyłączony został most Załęski, a także odcinek ul. Ciepłowniczej. Ma to związek z realizacją ważnej części Wisłokostrady – budową nowej, szerokiej przeprawy przez Wisłok. Nowy most będzie miał po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. 

Na starym moście rozebrano nawierzchnię jego jezdni. Skuta została płyta pomostu, zdemontowano belki prefabrykowane ze skrajnych przęseł. Aktualnie trwa demontaż belek na środkowym przęśle oraz wykonywane są platformy robocze pod palownice. Po zakończeniu rozbiórki, rozpoczną się roboty związane z palowaniem pod nowy obiekt mostowy. 

Będzie też drugi most 

Wisłokostrada to nie tylko budowa jednej przeprawy przez Wisłok. W ramach tej inwestycji powstanie drugi most – na rzece Młynówka. Trwają już roboty związane z wykonaniem pali stanowiących posadowienie tej przeprawy. Budowane są także drogi technologiczne wzdłuż całej budowy oraz platformy robocze pod palownice pod podpory i inne ważne części inwestycji. To estakada, która będzie przebiegać nad torami kolejowymi. 

Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszów

Wisłokostrada ma być gotowa w 2026 roku. 

Wisłokostrada będzie drogą o o długości ponad 2 km. Połączy aleję Rejtana z ul. gen. Maczka. Koszt tego zadania to ok. 170 mln zł. Inwestycja będzie gotowa wiosną 2026 r. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin