REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Uciekał przed policją, miał 0,34 promila alkoholu. Stracił prawko i dostał 35 pkt!

Do pościgu doszło w sobotę po godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 871, relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg. (Fot. Policja)

28-letni kierowca fiata nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami ruchu drogowego. Po drodze popełnił kilka wykroczeń, za które stracił prawo jazdy i otrzymał 35 punktów karnych. Okazało się, że powodem ucieczki był alkohol. Mężczyzna wypił wcześniej dwa piwa.

Do pościgu doszło w sobotę po godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 871, relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg. Policyjny patrol ruchu drogowego, który pełnił w tym rejonie służbę, zauważył jadącego w kierunku Tarnobrzega, fiata croma. Jeden z policjantów wydał sygnał do zatrzymania się. Kierowca początkowo zwolnił, a następnie zawrócił przed policyjnym radiowozem i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za fiatem, który kierował się w stronę ul. Zamkowej. Kierowca pojazdu zignorował podane sygnały świetlne i dźwiękowe przyspieszył, uciekając popełnił szereg wykroczeń m.in. nie stosował się do znaku „linia podwójna ciągła”, wjechał na skrzyżowanie, kiedy nadawany był sygnał czerwony. Będąc na ul. Ocice, ukrył samochód za wiatą przystanku autobusowego, za którym rosły zarośla i dalej uciekał pieszo.

Policjanci odnaleźli pojazd i szybko ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Funkcjonariusze jeszcze tej samej nocy zapukali do jego mieszkania. Zatrzymali mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Badanie urządzeniem wykazało 0,34 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Nowa Dęba, tłumaczył się funkcjonariuszom, że zdecydował się na ucieczkę ponieważ wcześniej wypił dwa piwa i obawiał się, że straci prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał.

Za szereg popełnionych wykroczeń, 28-latek stracił prawo jazdy, a na jego konto wpłynęło 35 punktów karnych. Za popełnione przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyzna odpowie przed sądem.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin