Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

Uwaga, kierowcy! W środę na dwie godziny zamkną ul. Krakowską w Rzeszowie

Rzeźba Józefa Szajny w Rzeszowie
„Drabina do nieba” Józefa Szajny stanęła na ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

W związku z uroczystością odsłonięcia rzeźby Józefa Szajny „Drabina do Nieba”, w środę trzeba przygotować się na utrudnienia na ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

Odsłonięcie rzeźby Józefa Szajny będzie też oficjalnym otwarciem kolejnej edycji Festiwalu Źródła Pamięci Szajna – Grotowski – Kantor.

O godz. 11:30 spod WSIiZ w Rzeszowie wyruszy happening artystyczny „Drabina do nieba”.  W związku tą uroczystością, od godz. 11:30 do godz. 13:30 zamknięta zostanie ul. Krakowska, na całej szerokości jezdni w kierunku zachodnim. Na odcinku od Ronda Unii Europejskiej (skrzyżowanie ul. Krakowskiej z ul. Okulickiego) do skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie.

Na uroczystość przyjadą także przedstawiciele rodziny urodzonego w Rzeszowie rzeszowskiego artysty. Swoje przemówienie ma wygłosić prezydent Konrad Fijołek. Wszystko odbędzie się na parkingu przy Galerii Nowy Świat. 

Główne odsłonięcie rzeźby zaplanowane jest na kwadrans po godz. 12. Wtedy też odsłonięta ma być tablica pamiątkowa z nazwami darczyńców. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin