Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Uwaga! Na poligonie będą strzelać ostrą amunicją

Ćwiczenia na poligonie w Nowej Dębie.
Ćwiczenia na poligonie w Nowej Dębie. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

Przez cały sierpień na poligonie w Nowej Dębie będą się odbywać ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji. W dzień i w nocy, nawet podczas dni świątecznych.

Komunikat w tej sprawie wydał ppłk. Mariusz Kseń, komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba. Apeluje on do mieszkańców i osób przejeżdżających obok poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu.

– W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne – najczęściej dzieci i młodzież – czytamy w ostrzeżeniu.

O zakazie wstępu na poligon w Nowej Dębie informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany na drogach wjazdowych. Komendant przypomina, że teren przez cały czas patroluje Żandarmeria Wojskowa, a za złamanie zakazu grożą kary administracyjne i finansowe.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin