REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

W czwartek w Mielcu pożegnanie ks. prałata Kazimierza Czesaka

Ks. prałat Kazimierz Czesak 1947-2023. (Fot. ks. M. Gurbisz)

W czwartek, 29 czerwca, odbędzie się pogrzeb ks. prałata Kazimierza Czesaka, wieloletniego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Wyprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana do kościoła MBNP zaplanowano na godz. 12. Następnie zostanie odmówiony różaniec. O godz. 13 rozpocznie się msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego, ks. Andrzeja Jeża. Po nabożeństwie żałobnym ciało zmarłego zostanie złożone na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

Śp. ks. Kazimierz Czesak urodził się w 1947 r. w Łazach. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i tam również przyjął święcenia kapłańskie. W 1997 r. został proboszczem parafii MBNP w Mielcu. Cztery lata później otrzymał godność kanonika gremialnego Kapituły Katedralnej w Tarnowie i dziekana Dekanatu Mielec-Południe.

Ks. prałat Kazimierz Czesak zmarł w niedzielę, 25 czerwca 2023 r., w 76. roku życia i 52. roku kapłaństwa.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin