REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 22 września 2023

W czwartek w Mielcu pożegnanie ks. prałata Kazimierza Czesaka

Ks. prałat Kazimierz Czesak 1947-2023. (Fot. ks. M. Gurbisz)

W czwartek, 29 czerwca, odbędzie się pogrzeb ks. prałata Kazimierza Czesaka, wieloletniego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Wyprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana do kościoła MBNP zaplanowano na godz. 12. Następnie zostanie odmówiony różaniec. O godz. 13 rozpocznie się msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego, ks. Andrzeja Jeża. Po nabożeństwie żałobnym ciało zmarłego zostanie złożone na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

Śp. ks. Kazimierz Czesak urodził się w 1947 r. w Łazach. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i tam również przyjął święcenia kapłańskie. W 1997 r. został proboszczem parafii MBNP w Mielcu. Cztery lata później otrzymał godność kanonika gremialnego Kapituły Katedralnej w Tarnowie i dziekana Dekanatu Mielec-Południe.

Ks. prałat Kazimierz Czesak zmarł w niedzielę, 25 czerwca 2023 r., w 76. roku życia i 52. roku kapłaństwa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Okładka (jedynka) dziennika Super Nowości wydanie 20 - 21 września 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin