REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

W sobotę przez Rzeszów przejdą Wojownicy Maryi. Będą utrudnienia w ruchu 

Fot. FB Wojownicy Maryi

W sobotę, 20 kwietnia, w Rzeszowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Przyjazd zapowiedziało ok. 7 tys. mężczyzn, którzy przejdą ulicami stolicy Podkarpacia. Procesja rozpocznie się na rzeszowskim Rynku o godz. 9.15, a zakończy w Katedrze Rzeszowskiej przy alei Sikorskiego. Przemarsz będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu. 

– Od godziny 9 do 11 zablokowany będzie jeden pas ruchu podczas procesji Wojowników Maryi, którzy przejdą ulicami Rzeszowa – poinformowała nas asp. sztab. Magdalena Żuk,rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. – Według organizatorów, przejdzie od 5 do 7 tys. osób. Przejdą ulicami: od Rynku, dalej Kościuszki, 3 Maja, aleją Lubomirskich, Szopena, Wojciecha Kilara, Kopisto, Rejtana i dojdą na al. Sikorskiego. Policja będzie sukcesywnie blokowała możliwość przejazdu jednym pasem.

Rzeczniczka dodała, że wprawdzie w sobotę na kilku wyznaczonych ulicach ma być wyłączony jeden pas ruchu, ale może i tak się zdarzyć, że jeśli zajdzie taka potrzeba (przejdzie kilka tysięcy uczestników), iż mogą być nieprzejezdne nawet dwa pasy. Wszystko jednak będzie zależało od konkretnej sytuacji tego dnia. Asp. szt. Magdalena Żuk zaznaczyła, że utrudnienia na drogach będą tylko do godziny 11, mimo że uroczystość z udziałem 7 tys. mężczyzn potrwa do godziny 17.

Wojownicy Maryi – wspólnota męska

Do Rzeszowa na Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników przyjadą mężczyźni z całego kraju, zrzeszeni w tej organizacji religijnej. Mają dać świadectwo wiary i miłości do Boga, Maryi i naszej Ojczyzny. Wojownicy Maryi to maryjna wspólnota męska,  która związała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań odbywających się w Lądzie. Założycielem jest ks. Dominik Chmielewski, salezjanie, SDB.

Plan spotkania

  • 9.15 – zbiórka na Rynku w Rzeszowie
  • 9.30 – procesja różańcowa do Katedry Rzeszowskiej
  • 10.50 – świadectwo
  • 11.30 – msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby, biskupa rzeszowskiego
  • 13.00 – konferencja ks. Dominika Chmielewskiego
  • 13.45 – przerwa
  • 15.30 koronka, adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 16.15 – zakończenie spotkania

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin