Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

W środę w NFZ o profilaktyce chorób mózgu

Fot. Archiwum

Podkarpacki oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie, w swojej siedzibie przy ul. Zamkowej 8, zaprasza w środę (13 marca), w godz. od 11 do 13, na nietypowe spotkanie poświęcone popularyzacji wiedzy o profilaktyce chorób mózgu.

Podczas wydarzenia eksperci z Podkarpackiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera bezpłatnie podzielą się wiedzą na temat mało znanych informacji. Na przykład: jak można rozpoznać pierwsze objawy choroby? Jakie są czynniki zwiększające ryzyko zachorowania? Co zmienić w trybie życia aby wspierać pracę mózgu? Gdzie w razie choroby szukać pomocy i wsparcia? Czy choroba Alzheimera często występuje na Podkarpaciu? Czy jest prosta w diagnozie i jak się objawia we wczesnych etapach?

Zwykła-niezwykła „środa z profilaktyką”

„Środa z profilaktyką” to cykliczna akcja edukacyjna NFZ poświęcona profilaktyce chorób i promocji zdrowia. Zagadnienia „Śród”, powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi inicjatywami prozdrowotnymi.

W tę środę – choroba Alzheimera. Zwyrodnieniowa choroba mózgu, która nieodwracalnie niszczy jego komórki nerwowe i stanowi najczęstszą przyczynę otępienia u osób powyżej 65 roku życia. Podkarpackie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera bezinteresownie wspiera, uczy i pomaga w różnych płaszczyznach opiekunom i rodzinom osób chorych na chorobę Alzheimera oraz inne choroby otępienne. Z uwagi na cele, które realizuje, POW NFZ zaprosił Ich do udziału w środowym wydarzeniu.

Szacuje się, że na chorobę Alzheimera na świecie choruje od 15 do 21 milionów ludzi. W Polsce ta liczba przekroczyła już 350 tysięcy. Na terenie Podkarpacia, choroba Alzheimera była w ubiegłym roku powodem wizyty u lekarza lub w szpitalu u 2634 osób.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin