Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Wakacyjne spotkania w Kolbuszowej z twórcami ludowymi

Kolbuszowski skansen zaprasza na wakacyjne spotkania z twórcami ludowymi i kuchnią regionalną. (Fot. Paweł Galek)

Kolbuszowski skansen rozpoczął 9 lipca cykl wakacyjnych eventów pod hasłem „Co niedzielę w zagrodzie”. Są to spotkania z twórcami ludowymi, ich rzemiosłem, a także regionalną kuchnią. W każdą wakacyjną niedzielę, w godz. 11-17, na terenie parku etnograficznym na turystów czekać będą przedstawiciele tradycyjnych zawodów. Będą to m.in.: garncarze, wikliniarze, rzeźbiarze, zabawkarze, łyżkarze, czy plecionkarze.

W wakacyjne weekendy zwiedzać będzie można wystawy malarstwa w budynku spichlerza z Bidzin. Otwarty dla turystów będzie również zabytkowy kościół pw. Św. Marka Ewangelisty z Rzochowa.

W minioną niedzielę swój warsztat zaprezentował Piotr Piszczek – kowal z Chmielowa. Był też pokaz wikliniarstwa i możliwość uplecenia swojego koszyka podczas warsztatów z Marianem Kostkiem z Jelnej.

A na specjały kuchni regionalnej zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Leśne Zacisze”. W najbliższą niedzielę pokaz zabawkarstwa zaprezentuje Ryszard Marciniec z Brzózy Stadnickiej. Odbędą się też warsztaty haftu z Elżbietą Kapustą z Kolbuszowej. Gastronomią zajmą się gospodynie z KGW z Tuszymy.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin