REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

WOKÓŁ FOTOGRAFII. Dziś spotkanie autorskie z Jerzym Paszkowskim

Fot. Mat. prasowe

Wokół fotografii to cykl comiesięcznych, edukacyjnych spotkań autorskich, które tworzą realną przestrzeń do otwartej dyskusji dotyczącej szeroko rozumianych zagadnień i wyzwań współczesnej fotografii. Goście czwartkowego spotkania będzie Jerzy Paszkowski, rzeszowski fotograf, przez wiele lat związany zawodowo z prestiżowymi agencjami fotograficznymi oraz rzeszowską prasą. Jako aktywny fotoreporter przez przez blisko 40 lat utrwalał na kliszy najważniejsze wydarzenie w Rzeszowie i regionie.

Całość odbywa się w kameralnej formule, w #GFMR #na_pietrze. Pretekstem do rozmów są przede wszystkim zagadnienia oraz fotografie prezentowane przez zaproszonego do udziału gościa.

Jerzy Paszkowski – polski fotograf, z wykształcenia ekonomista. W zawodowym dorobku ma jeszcze dyplom „Mistrza w zawodzie fotograf” i jak sam twierdzi, to z tych umiejętności korzysta przez całe życie. Pracował jako fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej, Polskiej Agencji Prasowej, Pulsu Biznesu, Nowin, polskich „kolorówek”. Był dziennikarzem Super Expresu i tworzył Super Nowości. Uczestniczył w światowych wydarzeniach, które zmieniły oblicze Europy, takich jak: upadek Muru Berlińskiego, pieriestrojka w ZSRR, pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie. Przez wiele lat fotografował sport, w tym Grand Prix na żużlu. Przez ponad 30 lat był również związany z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, fotografując występujących w nim aktorów. W ostatnich latach jest zafascynowany filmem. Często można go spotkać z kamerą na różnych planach zdjęciowych.

Kiedy: 23 maja / czwartek / godz. 18:00
Gdzie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / ul. 3 Maja 9 / I piętro
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

*Spotkanie będzie fotografowane i filmowane.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin