Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Wypalili oczy Jezusowi i Maryi. Dwóch chłopców zbezcześciło święte figurki

Z wypalonymi oczami Jezus i Maryja wyglądają przerażająco. (Fot. archiwum KPP Przeworsk)

– Jak można było tak potraktować te święte figury? – pytali zniesmaczeni mieszkańcy Żuklina, widząc figury Jezusa i Maryi, które zamiast oczu, miały wypalone dziury. Okazało się, że aktu wandalizmu dokonało dwóch nastolatków – 12-latek i jego rok starszy kolega.

Przypomnijmy. Do wstrząsających wydarzeń doszło w lipcu w Żuklinie, w powiecie przeworskim na Podkarpaciu. Jedna z mieszkanek tej miejscowości, spacerując, zobaczyła, że przy przydrożnej kapliczce, zniszczono dwie figury – Jezusa i Maryi. Natychmiast powiadomiła o tym policjantów, a tym udało się złapać wandali.

– Kryminalni z komisariatu w Kańczudze zatrzymali  mieszkańców gm. Kańczuga w wieku 12 i 13 lat, podejrzewanych o zniszczenie figurek w kapliczce w miejscowości Żuklin. Nieletni przyznali się do zarzucanych czynów, nie wyjaśnili jednak, czym było spowodowane ich zachowanie – informują przeworscy policjanci.

Ich zachowanie osądzi teraz  Sąd Rejonowy w Przeworsku Wydział Rodzinny i Nieletnich. Chłopcy usłyszeli już zarzuty publicznego znieważenia przedmiotów czci religijnej, a następnie ich uszkodzenia.

Młodociani wandale wypalili oczy figurom Jezusa i Maryi. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin