REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 23 czerwca 2024

Z sercem do Pacjenta. We wtorek bezpłatne badania i porady w Rzeszowie

Podczas Klubu Pacjenta w Rzeszowie odbędą się m.in. warsztaty z samobadania piersi. (Fot. Archiwum)

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” zaprasza do Klubu Pacjenta na bezpłatne spotkanie zdrowotne. Odbędzie się w Rzeszowie, we wtorek, 24 października.

Klub Pacjenta w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 16 w Osiedlowym Domu Kultury „Tysiąclecia” przy ul. Kochanowskiego 29.

– Październik to wyjątkowy miesiąc – świadomości raka piersi. To idealna okazja, by przypomnieć wszystkim paniom, jak ważna jest troska o swoje zdrowie, ponieważ wiele z nich w natłoku codziennych spraw odkłada to jednak na dalszy plan. Podczas Klubu Pacjenta odbędą się warsztaty nauki samobadania piersi – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, która w całej Polsce organizuje Kluby Pacjenta.

Podczas wtorkowego spotkania eksperci ds. profilaktyki z Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie opowiedzą o programach profilaktycznych i dostępnych narzędziach, z których można korzystać w trosce o swoje zdrowie. Specjaliści udzielą też cennych porad dotyczących przygotowań do badań mammograficznych i ultrasonografii piersi.

– Dowiemy się, kiedy powinniśmy poddać się badaniom i jakie zasady kwalifikacji obowiązują. Natomiast ekspert Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie opowie o profilaktyce raka szyjki i macicy. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się inspiracją do podejmowania bardziej świadomych decyzji o naszym zdrowiu – dodaje Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Nie tylko badanie piersi

Oprócz warsztatów związanych z miesiącem walki z rakiem piersi, eksperci pokażą, jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze krwi i dokonywać pomiarów poziomu cukru we krwi. Można będzie też wykonać analizę masy składu ciała. Eksperci dostarczą również teoretycznej wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz raka piersi.

– Każdy z nas ma wpływ na jakość swojego życia. Warto to sobie uświadomić i „wziąć sprawy w swoje ręce”. Edukacja zdrowotna to jeden z celów Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Te spotkania zachęcają nie tylko do wspólnej dyskusji ze specjalistami, skorzystania z bezpłatnych warsztatów, ale także do słuchania tej wiedzy teoretycznej – dodała Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Spotkanie w ramach Klubu Pacjenta adresowane jest do osób w każdym wieku. Więcej o Fundacji: www.zsercemdopacjenta.pl.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin