Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Znamy laureatów II Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy o Autyzmie

Laureaci II Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy o Autyzmie (Fot. Materiały prasowe)

W XII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II Ponadregionalnym Konkursie Wiedzy o Autyzmie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych w Rzeszowie i okolicach. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną bądź literacką, która swoją tematyką miała nawiązywać do tego jak oni postrzegają świat osób ze spectrum autyzmu. Na konkurs wpłynęło 124 prace plastyczne i 7 prac literackich z 11 szkół podstawowych z Rzeszowa i okolic. Jury zdecydowało się przyznać 8 wyróżnień, 9 trzecich miejsc, 7 miejsc drugich i 9 miejsc pierwszych w kategorii prac plastycznych i 1 pierwsze miejsce i 1 drugie miejsce w kategorii prac literackich

XII Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie to miejsce wyjątkowe, młodzi ludzie uczą się tolerancji, akceptacji i zrozumienia na potrzeby drugiego człowieka. Dzięki temu kończą szkołę nie tylko ze świadectwem maturalnym w dłoni, ale także z egzaminem z empatii zdanym celująco.

Uroczystą galę uświetniły swoją obecnością wspaniałe kobiety wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul i europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin