REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Zniszczyła znak graniczny, bo… rozstała się z partnerem

zniszczony znak graniczny
41-letnia turystka ze Śląska zniszczyła znak graniczny w Bieszczadach, To był jej sposób na wyrażenie emocji po rozstaniu z partnerem (fot. serwis BiOSG)

41-letnia turystka ze Śląska zdewastowała znak graniczny w Bieszczadach. Strażnikom granicznym tłumaczyła, że wyraziła emocje po rozstaniu z partnerem. Kobieta nie wiedziała, że niszczenie znaków granicznych to przestępstwo.

W poniedziałek (29 stycznia) grupa turystów zwiedzała torfowisko w Bieszczadach w okolicy Tarnawy. Obserwowali ją strażnicy graniczni ze Stuposian.

– Nagle jedna z turystek podeszła do znaku granicznego i dokonała jego dewastacji wykonując na nim kolorowy, wulgarny napis – informuje por. Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału SG.

41-latka nie wiedziała, że niszczenie znaku granicznego to przestępstwo.

– Tłumaczyła mundurowym, że dewastując znak chciała wyrazić swoje emocje, bo właśnie rozstała się z partnerem – wyjaśnia por. Zakielarz. Turystka przyznała się do popełnionego przestępstwa, a sprawa finalnie trafi do sądu.

Nieznajomość prawa szkodzi

Straż Graniczna przypomina, że zgodnie z Kodeksem karnym niszczenie znaków granicznych zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin