REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Możliwe ścieżki kariery dla Project Managera

Marzysz o dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy w IT? Warto zacząć swoją karierę jako Project Manager! To ciekawa propozycja zawodowa dla osób, które mogą pochwalić się predyspozycjami przywódczymi i wysoko rozwiniętymi zdolnościami organizacyjnymi. Praca w tej profesji może być początkiem do kariery w różnych obszarach IT – warto poznać je nieco bliżej!

Postaw na zarządzanie ludźmi i procesami

Jako Project Manager możesz zdecydować się na karierę w zawodach nakierowanych na zarządzanie ludźmi i procesami. Przykładem jest profesja Scrum Mastera. Jeśli chcesz kontynuować karierę w tym zawodzie, musisz zdobyć odpowiednie kompetencje, aby jak najlepiej poznać techniki scrum i nauczyć się ich wykorzystywania w praktyce. W tym celu zdecyduj się na kurs zakończony certyfikatem – wybierz szkolenie akredytowane przez scrum.org. Na stanowisku Scrum Mastera będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie projektów w oparciu o metodyki zwinne. W tym zawodzie ważne jest, aby zaangażować współpracowników do przestrzegania podstawowych zasad scrum. Twoim zadaniem będzie między innymi prowadzenie sprintów, daily meetingów i innych elementów charakterystycznych dla zarządzania projektem zwinnymi metodami.

Inną alternatywą może być stanowisko Agile Coacha. W tym przypadku będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie pracy kilku zespołów, pomagając we wdrożeniu zwinnych frameworków. Osoba pracująca na tym stanowisku na bieżąco sprawdza, czy dany zespół przestrzega w swojej pracy kluczowych założeń filozofii Agile.

Interesuje Cię praca IT Gdańsk? Sprawdź, które firmy aktualnie prowadzą rekrutację i aplikuj na wybrane stanowisko!

Praca na stanowisku Program Manager – co warto wiedzieć?

Jako Project Manager możesz zdecydować się na karierę Program Managera. W tym przypadku będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie nie jednego, a kilku projektów. Warto podkreślić, że w zawodzie Program Managera mogą się sprawdzić wyłącznie osoby mające doświadczenie w zarządzania projektami. Możesz też zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacyjnym, uzyskując certyfikat z tego obszaru IT.

Poszukujesz pracy jako Project Manager? Praca Gdańsk już na Ciebie czeka – przekonaj się, z jak wielu propozycji zawodowych możesz skorzystać!

Project Portfolio Manager – jak nim zostać?

Ciekawą propozycją zawodową dla Project Managera może być także kontynuowanie kariery jako Project Portfolio Manager. Z tym stanowiskiem spotkasz się głównie w dużych firmach z sektora IT. Osoba realizująca się w tym zawodzie jest odpowiedzialna za zarządzanie wszystkimi projektami – nie tylko tymi, które są obecnie realizowane, ale także planowanymi w dalszej lub bliższej przyszłości. Na stanowisku Project Portfolio Managera najlepiej odnajdują się kandydaci z doświadczeniem biznesowym. Do głównych zadań należy monitorowanie aktualnych statusów projektów, ocenianie ryzyka w przypadku planowanych zadań oraz dbanie o synchronizację budżetów przeznaczonych do kolejnych zleceń. Aby sprawdzić się w tym zawodzie, musisz wykazywać się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami organizacyjnymi. Przydatna okaże się także wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem. To wymarzona profesja dla każdego, kto może pochwalić się tak zwaną zawodową intuicją.

Możliwość pracy w wielu branżach

Pracując na stanowisku Project Managera, możesz zdecydować się na kontynuowanie kariery w wielu branżach. Masz szansę dostosować dalszą ścieżkę zawodową do swoich indywidualnych preferencji i posiadanych kompetencji. Możesz postawić na przykład na sektor medyczny, przemysłowy, finansowy lub biotechnologiczny – w tych branżach project management odgrywa szczególną rolę. Dzięki temu poznasz nieco inne sposoby zarządzania i wzbogacisz swoje CV o zupełnie nowe doświadczenia.

Podsumowanie

Zdecyduj się na zawód Project Managera i zastanów się, jak pokierować swoją karierą. Wybierz profesję, w której będziesz mógł wykazać się zdobytymi wcześniej kompetencjami. Warto postawić na przykład na karierę Scrum Mastera, Project Portfolio Managera czy Program Managera – niezależnie od dokonanego wyboru, możesz liczyć na wiele intratnych ofert pracy.

Chcesz obliczyć wysokość wynagrodzenia dziennego, tygodniowego, miesięcznego, a nawet rocznego? Skorzystaj z kalkulatora godzinowego.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin