REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Praca zdalna w IT – jakie korzyści dla pracodawcy?

Zdalny tryb pracy wiąże się z wieloma korzyściami nie tylko dla pracownika, ale także dla pracodawcy. Nic dziwnego, że coraz więcej firm proponuje właśnie tę formę zatrudnienia. Tryb home office świetnie sprawdza się w sektorze nowoczesnych technologii, dlatego dość łatwo można go wprowadzić. Warto nieco bliżej zastanowić się nad jego głównymi zaletami z punktu widzenia pracodawcy, w tym korzyściami finansowymi.

Praca zdalna wpływa na produktywność pracowników

Zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych wiąże się z dużą swobodą dotyczącą organizacji trybu i środowiska pracy. Jest także swoistym dowodem zaufania, jakim pracodawca darzy zatrudnione osoby. Ten tryb zatrudnienia pozytywnie wpływa na produktywność, co stanowi znamienną korzyść dla całej firmy. Pracownik może w idealnych dla siebie warunkach realizować powierzone zadanie. Nie rozprasza go obecność pozostałych członków zespołu, co dodatkowo zwiększa produktywność. Warto podkreślić, że specjaliści IT pracujący zdalnie są nawet o 40% bardziej wydajni niż ci, którzy pracują stacjonarnie. Oczywiście też wiele zależy od pracownika i warunków, jakie sobie stworzył.

Praca IT Lubin – znajdź najlepszych pracowników z całej Polski i zaoferuj im możliwość pracy zdalnej!

Realne oszczędności związane z trybem home office

Jedną z najważniejszych korzyści dla pracodawcy, która dotyczy zdalnego trybu zatrudnienia, jest rentowność tego rozwiązania. Co to oznacza w praktyce? W tym przypadku nie trzeba bowiem wynajmować większych powierzchni biurowych, co mogłoby wiązać się z dużymi kosztami. Ponadto działa mniej sprzętów, co często wiąże się z niższymi rachunkami za internet lub prąd.


Poszukujesz sprawdzonych pracowników do pracy w Lublinie? Opublikuj swoje ogłoszenie na Pracuj.pl!

Wyższa jakość pracy w trybie home office

Tryb home office wpływa nie tylko na większą produktywność pracowników, ale także na wyższą jakość ich pracy. Pod tym kątem warto wziąć pod uwagę statystyki, według których osoby zatrudnione zdalnie popełniają nawet o 40% mniej błędów w porównaniu z pracownikami stacjonarnymi. Możliwość realizowania obowiązków zawodowych w dogodnych, domowych warunkach, bardzo często sprzyja utrzymaniu skupienia na wyższym poziomie, co wpływa na sporą produktywność pracownika.

Dodatkowy benefit dla kandydatów na stanowiska IT

W dzisiejszych czasach zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych powoli staje się standardem w branży technologicznej. Wielu specjalistów szukających pracy w IT zwraca uwagę wyłącznie na oferty, w których został uwzględniony tryb home office. W efekcie praca zdalna staje się kluczowym benefitem dla potencjalnych kandydatów. Taka sytuacja jest dobra dla samych pracodawców, którzy w łatwy sposób mogą przekonać do swojego ogłoszenia wielu specjalistów IT. Niewątpliwie home office z ich punktu widzenia należy do najkorzystniejszych benefitów, ponieważ nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki uwzględnieniu trybu zdalnego oferta o pracę staje się bardziej atrakcyjna i więcej osób zaczyna się o nią ubiegać.


Podsumowanie

Jeśli jesteś pracodawcą z branży IT, zastanów się nad wprowadzeniem trybu zdalnego w swojej firmie. Alternatywą może być zaproponowanie pracownikom trybu hybrydowego, który zakłada łączenie home office ze stacjonarnym realizowaniem obowiązków zawodowych. Przekonaj się, jak niewielkim kosztem możesz sprawić, że Twoja oferta będzie atrakcyjniejsza dla potencjalnych specjalistów IT i wykorzystaj wszystkie korzyści związane z home office.

Chcesz sprawdzić ile wyniesie Twoje wynagrodzenie netto? Skorzystaj z kalkulatora brutto-netto.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin