Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Brzozów wyremontował ulicę Widokową. Zobacz, jak wyglądała wcześniej

Ulica Widokowa w Brzozowie po remoncie.
Ulica Widokowa w Brzozowie po generalnym remoncie. (Fot. UM Brzozów)

W Brzozowie zakończył się gruntowny remont ulicy Widokowej. Gmina zapłaciła za przebudowę ponad 1,6 mln zł. – Zależało nam, aby droga była przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w jej pobliżu – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – mówi Marcin Chudzikiewicz z Urzędu Miejskiego.

Inwestycja obejmowała remont dwóch odcinków Widokowej. Na pierwszym, o długości 605 metrów, wylano nawierzchnię bitumiczną. Drugi, 80-metrowy, zyskał nawierzchnię żwirową. Przy jezdni powstały też betonowe krawężniki, chodniki i kanalizacja deszczowa, a na znajdującym się tu parkingu wymieniono asfalt.

Jak mówi Szymon Stapiński, burmistrz Brzozowa, przebudowa ul. Widokowej była jednym z największych tegorocznych przedsięwzięć drogowych w gminie. Dla zapewnienia lepszego bezpieczeństwa wprowadzono tu strefę zamieszkania, w której piesi mogą poruszać się po całej drodze i mają pierwszeństwo przed samochodami.

– Zależało nam, aby droga była przede wszystkim bezpieczna dla osób mieszkających w jej pobliżu – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Tworząc w tym miejscu strefę zamieszkania, chcieliśmy także ułatwić pieszym swobodne poruszanie się w pobliżu ich domów – mówi Marcin Chudzikiewicz, naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych z Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

Tak wyglądała ulica Widokowa w Brzozowie przed remontem:

Ulica Widokowa w Brzozowie przed remontem
Ulica Widokowa w Brzozowie przed remontem, który rozpoczął się w listopadzie 2022 r. (Fot. UM Brzozów)
Stara nawierzchnia na ul. Widokowej w Brzozowie
W miejscu starej, szutrowej nawierzchni pojawił się świeży asfalt. (Fot. UM Brzozów)

A tak wygląda dzisiaj:

Brzozów, ulica Widokowa po remoncie.
A tak to miejsce wygląda dzisiaj. (Fot. UM Brzozów)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin