Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Otwarcie mieleckiej hali sportowej coraz bliższe

Hala sportowa w Mielcu będzie wkrótce oddana do użytku. (Fot. Paweł Galek)

Budowa hali sportowej w Mielcu jest niby zakończona, ale nie można z niej skorzystać. Stan ten trwa od miesięcy. Magistrat obwinia za to budowniczych, wskazując na liczne niedociągnięcia. Wykonawca nie pozostaje urzędnikom dłużny, strasząc ich sądem. W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, które mogą napawać optymizmem.

W czwartek (13 bm.) mieleccy radni miejscy spotkali się na terenie hali sportowej, aby z bliskaocenićpostęp prac zmierzających do rozpoczęcia procedury odbiorowej. Powiadomiono ich m.in., że wykonawca zamontował panele akustyczne w części basenowej i w sali treningowej. Prace te zakończyły się wykonaniem wymaganych pomiarów kontrolnych sprawdzających czas pogłosu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka teraz na raport z tych badań.

Miliony na wyposażenie hali sportowej w Mielcu

Radni mieli także okazję zapoznać się z zadeklarowanymi przez wykonawcę i częściowo już wykonanymi pracami w zakresie robót elektrycznych. Uszczelniono m.in. kanały technologiczne w których gromadziła się woda, a w piątek (14 bm.) przystąpiono do wykonania nastaw i regulacji w stacji Trafo. Jeżeli wszystkie planowane próby zakończą się wynikiem pozytywnym, to już w maju będzie się mogła rozpocząć procedura odbiorowa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Amerykańscy żołnierze opuścili Mielec. Czy to wina miasta?

W czwartek (13 bm.) upłynął termin w zakresie dostawy i montażu systemu pomiaru czasu na części basenowej hali. Jak informuje magistrat, wykonawca, mimo wcześniejszych deklaracji, nie zrealizował tego zadania. To jednak umożliwia miastu wybór wykonawcy zastępczego. Termin składania ofert w przetargu na dostawę wyposażenia hali minie 2 maja.

Mielecki magistrat na ten cel otrzymał prawie 5 mln zł rządowej dotacji. Pieniądze te trafią na zakup m.in.: wykładzin mobilnych do piłki ręcznej i siatkówki, plansz do szermierki, wyposażenia boisk do badmintona, odkurzaczy basenowych, szorowarki do parkietu, sprzętu audio-wideo do sali konferencyjnej, mebli, wyposażenia siłowni oraz sceny, czy telebimu.

__________

Budowa hali widowiskowo-sportowej to największa inwestycja w Mielcu ostatnich dekad. Roboty pochłonęły już ponad 150 mln zł. Obiekt składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym basen sportowy z ośmioma torami i widownią. Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia będzie miejscem rekreacji.

W części treningowej hali znajduje się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Główna arena hali dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdują się: szatnie, sala konferencyjna, pokoje trenerskie oraz sala rozgrzewkowa.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin