Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

W Stalowej Woli powstanie 11 bloków z mieszkaniami do wynajęcia. Można już składać wnioski

Pierwszy raz od kilkudziesięciu lat w Stalowej Woli powstanie pełnoprawne osiedle miejskie. (Fot. UM Stalowa Wola)    Miasto zbuduje osiedle 11 bloków w Stalowej Woli
Pierwszy raz od kilkudziesięciu lat w Stalowej Woli powstanie pełnoprawne osiedle miejskie. (Fot. UM Stalowa Wola)    

Można już składać wnioski o najem lokali mieszkalnych na nowym osiedlu Leśna w Stalowej Woli. W ramach tej inwestycji powstanie 11 bloków wielorodzinnych z lokalami przeznaczonymi pod długoterminowy wynajem z dojściem do własności.  

– Część osiedla, za realizację której odpowiedzialny jest Miejski Zakład Budynków, składać się będzie z 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, obejmujących 210 mieszkań, 5 lokali usługowych i 271 miejsc postojowych, w tym 136 w garażach podziemnych.

– Całe osiedle to jest łącznie 11 bloków mieszkalnych, żłobko-przedszkole, budynek wysokościowy biurowo-mieszkalny, to również planowany i tak bardzo potrzebny w tym mieście hotel – informuje Tomasz Gunia, prezes Miejskiego Zakładu Budynków.

Miasto zbuduje osiedle

W ubiegłym tygodniu MZB w Stalowej Woli ogłosił rozpoczęcie Programu Nowa Perspektywa. Program polega na budowie mieszkań w stanie deweloperskim na długoterminowy wynajem z dojściem do własności oraz możliwością wcześniejszego wykupu. Jak informuje Urząd Miasta Stalowa Wola, w pierwszym etapie inwestycji zostaną wybudowane trzy sześciokondygnacyjne bloki. Łącznie powstanie 108 mieszkań (od 34 do 79 metrów kwadratowych) i 132 miejsca postojowe, w tym 60 w garażach podziemnych.

Inwestycja jest skierowana do osób fizycznych i prawnych, które przejdą pozytywną weryfikację zdolności płatniczej. Do udziału w programie są zapraszane w szczególności osoby: będące w związku małżeńskim, nieformalnym związku partnerskim, samotne, posiadające małoletnie dzieci bądź bezdzietne. Istotnym kryterium jest wiek do 45 lat jednego z wnioskodawców i nieposiadanie tytułu własności lub jego części do innego lokalu, budynku mieszkalnego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Ograniczenie wiekowe

– Ograniczenie wiekowe do 45 lat jest podyktowane aktywnością zawodową. Nie wynika to z dyskryminacji, ale charakteru programu. Przypominam, że tak naprawdę my kredytujemy te mieszkania.

Zdolność płatnicza jest fundamentalnym warunkiem przystąpienia do programu i ona jest przedmiotem naszej największej troski. Mamy gwarantowaną cenę wykupu.Cczyli podpisując umowę z nami, z góry wiemy, ile będzie kosztował nas metr kwadratowy mieszkania za 5, 10, 15 lat.

Tę gwarancję zawieramy w akcie notarialnym. Parter jest trochę droższy ze względu na tarasy – mówił Tomasz Gunia, prezes MZB.

– Proponujemy osiedle, które tworzy bardzo korzystne warunki finansowe, jak na dzisiejsze niepewne czasy, związane z możliwością otrzymania kredytu, finansowania tego typu inwestycji.

Szczególnie przez młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, którzy mają swoje marzenia, mają swoje ambicje związane z tym, aby mieszkać w nowoczesnym, pięknym miejscu, aby ich rodziny, dzieci miały wyjątkowe możliwości do rozwoju – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.          

                                                                                   

               

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin