REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 23 czerwca 2024

Wybudują nowe przedszkole, żłobek i szkołę podstawową

Ul. brata Alberta w Kolbuszowej przy której powstanie żłobek i przedszkole
Ul. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej, w rejonie której mają powstać przedszkole, żłobek i szkoła podstawowa. (Fot. Paweł Galek)

W przyszłym roku w rejonie ul. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej ruszy budowa nowego przedszkola. Ma tam również powstać żłobek i szkoła podstawowa. Placówki te mają obsługiwać dynamicznie rozwijające się w tym rejonie miasta osiedle.

Od lat tereny w rejonie ul. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej są „oczkiem w głowie” magistratu, który uzbraja tam działki, by potem je sprzedawać pod budownictwo mieszkaniowe lub przemysł. Urzędnicy pompują też miliony w tamtejszą infrastrukturę. Nie bez powodu właśnie tam powstał Park Niepodległości. Siłą rzeczy przybywa mieszkańców.

Nowe przedszkole w Kolbuszowej

Problem w tym, że nie ma tam, ani szkoły, ani przedszkola, o żłobku nie wspominając. Ale ma to się zmienić. Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba zdradził, że w 2024 roku przy ul. św. Brata Alberta rozpocznie się budowa przedszkola. Obiekt ten stanie na ponad hektarowej działce. W przyszłości ma na niej znaleźć się też żłobek i szkoła podstawowa. Wszystkie te placówki będą niepubliczne.

– Z jednej strony rozwija się tam budownictwo mieszkaniowe, z drugiej strony strefa przemysłowa. W przyszłym roku natomiast rozpocznie się budowa przedszkola. Ten obszar jest kluczowy z punktu widzenia rozwoju naszego miasta – oświadczył burmistrz.

To że podmiot prywatny będzie tam inwestować, to bardzo dobrze. Niemniej jednak obawiam się, że do tej placówki będą chodziły dzieci, które uczęszczają do przedszkoli należących do tej firmy. A my pilnie potrzebujemy w tej części Kolbuszowej przedszkola publicznego dla wszystkich dzieci – komentował radny Józef Fryc.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin