REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Parking obok dworca PKP w Rzeszowie gotowy, a ceny nieznane

Ostatnie prace na podziemnym parkingu przy dworcu kolejowym w Rzeszowie
Parking podziemny przy dworcu PKP w Rzeszowie na ponad 100 aut jest już gotowy, ale nie ustalono jeszcze opłat za pozostawienie samochodu. (Fot. Wit Hadło)

Gotowy jest już podziemny parking przy dworcu PKP w Rzeszowie. Ile będzie kosztował? Na razie nie wiadomo.

W drugiej połowie stycznia w Rzeszowie kierowcy będą mieli do dyspozycji nowy miejski parking. Będą to podziemne miejsca postojowe dla samochodów przy dworcu PKP. Na razie nie ustalono regulaminu opłat i nie wiadomo ile trzeba będzie zapłacić za za parkowanie auta. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa nie zgodzono się, żeby za pierwszą godzinę postoju cena wynosiła 4,5 zł. 

Mateusz Maciejczyk proponuje darmowe minuty

Podczas ostatniej w 2023 roku sesji Rady Miasta, Łukasz Dziągwa, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego,  przedstawił projekt uchwały z regulaminem parkingu podziemnego, który już wkrótce ma być otwarty. Firma Budimex wybudowała nowy obiekt w ramach Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które powstało przy stacji kolejowej Rzeszów Główny. 

Zgodnie z planem parking obok dworca PKP będzie mógł pomieścić ponad 100 pojazdów osobowych, w tym też taksówek. Nie zabraknie specjalnego krótkiego postoju dla samochodów tzw. Kiss&Ride. Parking będzie strzeżony i bezobsługowy.

Zaplanowano, że za pierwszą godzinę postoju w podziemiach obok dworca PKP trzeba będzie zapłacić 4,5 zł. Jednak pojawił się głos, że pierwsze 20 lub 30 minut powinno być bezpłatne. Taką propozycję złożył Mateusz Maciejczyk, radny Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Rzeszowa. Ten pomysł poparł również Grzegorz Koryl z klubu PiS.

Regulamin parkingu musi zostać dopracowany

Jednak prezydent Konrad Fijołek mówił, że nie tak łatwo będzie można zrealizować taką propozycję, bo parkingiem będzie zarządzać miasto, a nie firma zewnętrzna. Zaproponował też zdjęcie uchwały o regulaminie parkingu z obrad sesji RM. Stwierdzi, że trzeba ją rozpatrzyć na styczniowej sesji.

Teraz regulamin powinien być dopracowany. M. in. padły głosy, żeby ujednolicić stawki za postój. Skoro w pierwszej strefie w mieście opłata wynosi 5 zł, to dlaczego na parkingu podziemnym ma być 4,5 zł? W końcu radni zdecydowali, że ta sprawa będzie głosowania w styczniu na sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

_____

PRZECZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy zachodniej części Rzeszowa za budową nowego wiaduktu

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin