REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Miasto musi znaleźć miliony na Stadion Miejski. I to już

Widok na stadion przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie z trybun
Stadion przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie musi być zmodernizowany. Jeśli tak nie stanie, to nie będzie można tu rozgrywać meczów żużlowych i piłkarskich. (Fot. Marcin Jeżowski)

Jeśli Rzeszów nie znajdzie pieniędzy na modernizację Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej, to na wiosnę nie będzie można tu organizować meczów piłkarskich i żużlowych. Obiekt nie będzie bowiem spełniał nowych wymogów licencyjnych rozgrywek Fortuna I Ligi i Ekstraklasy. Prezesi piłkarskiej i żużlowej sekcji Stali Rzeszów liczą na to, że do tego czasu uda się sfinansować przebudowę obiektu.

W sprawie Stadionu Miejskiego w Rzeszowie przedstawiciele klubów rozmawiają z władzami miasta, ale na razie nie ma jeszcze konkretnych decyzji. Szanse na pieniądze jednak są, bo byłoby to niedopuszczalne, gdyby przy Hetmańskiej nie mogły odbywać się m.in. mecze I ligi piłkarskiej, a w przyszłości Ekstraklasy, gdyby piłkarze z Rzeszowa do tej najwyższej ligi awansowali.

Inne miasta znalazły pieniądze

– Żeby Stadion Miejski mógł spełnić wymogi licencyjne dla rozgrywek Ekstraklasy trzeba znaleźć kilka milionów złotych – mówi Rafał Kalisz, prezes piłkarskiego klubu Stali Rzeszów. – Nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę miliardowy budżet miasta. W innych miastach władze znalazły środki na ten cel, to dlaczego nie u nas? Przede wszystkim należy wyburzyć stary budynek z monitoringiem i punktami komentatorskimi i postawić nowy. Trzeba też wyburzyć istniejącą wieżę sędziowską i w jej miejsce wybudować nową. 

Prezes Stali Rzeszów dodał, że konieczne jest też zabudowanie i zamontowanie zadaszonych podestów na kamery. A także modernizacja zejść ewakuacyjnych z trybuny oraz remont ogrodzenia. Z tymi pracami trzeba się spieszyć, żeby przed nowym sezonem piłkarskim, który rozpocznie się na wiosnę, było już wszystko gotowe.

Również Paweł Piskorz, menedżer drużyny żużlowej Texom Stal Rzeszów oczekuje, że władze Rzeszowa pomogą i jak najszybciej znajdą środki finansowe.

– Trzeba wyburzyć wieżę sędziowska, która jest konieczna dla żużlowców i piłkarzy. Jak też przenieść w inne miejsce park maszyn, bo obecny jest za mały – mówi menedżer.

Przedstawiciele obu sekcji – piłkarskiej i żużlowej – w pierwszej połowie grudnia spotkali się już w tej sprawie z władzami miasta i urzędnikami Wydziału Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem. Ale na razie nie zapadły żadne decyzję.

Przebudowa Stadionu Miejskiego w Rzeszowie powinna zacząć się już w styczniu

Z rzeszowskiego ratusza napływają informację, że miasto podjęło działania niezbędne do dostosowania stadionu do rozgrywek meczów Fortuna I Ligi i meczów żużlowych.

– Gdy kluby piłkarski i żużlowy przekażą nam szczegóły, co jest potrzebne, to zaplanujemy w budżecie inwestycje na stadionie i będą one etapowo realizowane – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Radni Mateusz Maciejczyk i Marcin Deręgowski z klubu Koalicji Obywatelskiej podkreślają, że w budżecie Rzeszowa na 2024 rok powinny znaleźć się przynajmniej dwa zadania.

To pierwsze to zagospodarowanie pieniędzy na opracowanie koncepcji modernizacji stadionu zgodnie z wymogami Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz realizatorów transmisji telewizyjnej z TVP, Polsatu i Canal+. Drugie – budowa wieży i modernizacja ogrodzenia sektora gości. Przebudowa stadionu pod tym kątem powinna zacząć się już w styczniu.

– Prezydent Fijołek zadeklarował już, że zajmiemy się tym, na pierwszej w nowym roku sesji Rady Miasta – powiedział Super Nowościom Marcin Deręgowski.

_____

POLECAMY: Ile uwag wpłynęło w sprawie budowy wiaduktu? Miasto: ok. czterystu, mieszkańcy: ponad tysiąc!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin