Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Co grają na scenie rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej? Sprawdź najbliższy terminarz (19-23.04.)

Budynek Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przy ul. Sokoła.
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Fot. Archiwum)

„Szklana menażeria” i „Tańcz mnie Cohen” to propozycje rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej na najbliższe dni. A jak dokładnie przedstawia się terminarz?

„Szklana menażeria”

„Szklana menażeria”. (Fot. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie)
 • 19.04. (pt.) godz. 10.00 – Duża Scena
 • 20.04. (sob.) godz. 18.00 – Duża Scena
 • 21.04. (ndz.) godz. 18.00 – Duża Scena
 • 23.04. (wt.) godz. 10.00 – Duża Scena

Amanda to na pozór despotyczna matka, która usiłuje wtłoczyć swoje dzieci, wrażliwego poetę Toma i chorobliwie nieśmiałą Laurę, właścicielkę szklanej menażerii, w ogólnie pojęty schemat szczęścia. Ten rodzinny dramat pełen wewnętrznych napięć i tarć rodzi się – paradoksalnie – z wielkiej miłości.

Bohaterów łączy głęboka i silna więź, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że trwają w nieprzerwanym toksycznym konflikcie. W ich relacjach nic nie jest zero-jedynkowe.

Ta znakomita sztuka traktuje o sprawach uniwersalnych i bliskich każdemu z nas: o rozczarowaniu szarą rzeczywistością, pragnieniu miłości, akceptacji i samorealizacji, ucieczce w bezpieczny świat iluzji, o braku zgody na to, że życie toczy się własnym torem, bez pytania nas o zdanie. Ale nade wszystko o tym, że w każdej sytuacji warto ocalić siebie, swoje marzenia i wrażliwość, nawet jeśli we współczesnym bezwzględnym świecie jest to wyjątkowo trudne.

 • Czas trwania: 100 minut
 • Reżyseria: Jan Nowara
 • Obsada: Anna Demczuk, Joanna Baran-Marczydło, Michał Chołka, Mateusz Marczydło (gościnnie)

„Tańcz mnie. Cohen”

„Tańcz mnie. Cohen.” (Fot. Teatr im. W. Siemaszkowej)
 • 19.04. (pt.) godz. 19.00 – Mała Scena
 • 20.04. (sob.) godz. 19.00 – Mała Scena
 • 21.04. (ndz.) godz. 19.00 – Mała Scena

Muzyczny spektakl o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu. Zmarły w 2016 roku twórca takich nieśmiertelnych przebojów, jak „Suzanne”, „So long”, „Marianne” czy „Hallelujah”, przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje, i te spotykane na co dzień. O tym właśnie jest ten spektakl. O miłości i fascynacji kobiecością. Ale nie tylko…

Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.

Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Karpińskiego i Macieja Zembatego, oraz fragmentów książki Różne Postawy Iry B. Nadel w tłumaczeniu Wojciecha Fladzińskiego.

 • Czas trwania: 80 min
 • Reżyseria: Sławomir Gaudyn
 • Obsada: Robert Żurek, Mikołaj Babula (piano)

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin