REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Emocjonujący początek czerwca w kinach Helios. Sprawdź najnowszy repertuar (30.05.-6.06.)

(Fot. Helios)

Najbliższy tydzień będzie obfitował w filmowe premiery – na wielkich ekranach zagoszczą wyczekiwane tytuły, takie jak animacja „Garfield” i horror „Puchatek: Krew i miód 2”. Sieć kin przygotowała również wyjątkowe pokazy z okazji Dnia Dziecka oraz tematyczne seanse specjalne, w tym transmisję finału Ligi Mistrzów UEFA!

Gorącą nowością, na którą czekają przede wszystkim najmłodsi, jest „Garfield”. Najsłynniejszy kot świata powraca w nowej odsłonie, lecz niezmiennie uwielbia leniuchować i delektować się włoską kuchnią. Tytuł przybliża okres dzieciństwa postaci, kiedy to znalazł się osamotniony na ulicy. Po latach Garfielda odnajduje jego ojciec, Vic, który od razu wciąga go w szaloną przygodę, pełną dynamicznych zwrotów akcji. Bohaterowie mają dzięki temu okazję do zbudowania na nowo rodzinnej więzi. W wybranych kinach film będzie wyświetlany również z ukraińskim dubbingiem.

Kadr z animacji „Garfield”. (Fot. Mat. dystrybutora)
„Puchatek: Krew i miód 2” – Zwiastun 

Inną premierą zaplanowaną na ten tydzień jest horror „Puchatek: Krew i miód 2”. Produkcja zaskakuje przedstawieniem doskonale znanego bohatera, jednak w zdecydowanie mroczniejszej wersji. Po sukcesie pierwszej części twórcy powracają z kontynuacją filmu grozy typu slasher. Policja próbuje wyjaśnić sprawę masakry w Stumilowym Lesie. Wszystkie tropy prowadzą do Krzysia – tymczasem ukrywający się Puchatek wciąż pała żądzą zemsty…

Dzień Dziecka w Heliosie

Pierwszy weekend czerwca w sieci kin Helios będzie upływał pod znakiem Dnia Dziecka! Z tej okazji zaplanowano projekcje najświeższych tytułów dla dzieci, którym będą towarzyszyły rozmaite atrakcje, takie jak animacje i konkursy.

Mali kinomani będą mogli zapoznać się m.in. z filmem familijnym „Istoty fantastyczne”. Główna bohaterka, Bea, zaprzyjaźnia się z sąsiadem, obdarzonym umiejętnością widzenia wyimaginowanych przyjaciół innych dzieci. Razem pomagają stworzeniom znaleźć nowy dom – zadanie jest jednak trudniejsze niż początkowo im się wydawało…

 Kadr z animacji „Basia. Jestem w sam raz”. (Fot. Mat. dystrybutora)

Inną filmową propozycją jest polska animacja „Basia. Jestem w sam raz”, która będzie wyświetlana przedpremierowo specjalnie na Dzień Dziecka! Tytułowa postać jest pełna uroku i energii, dzięki czemu nigdy nie narzeka na nudę, a każdy dzień jest dla niej nową przygodą. Na wielkich ekranach znajdzie się również film animowany „Strażniczka smoków”, którego akcja toczy się w… starożytnych Chinach! Opowiada on o Ping – małej dziewczynce o wielkich mocach. Bohaterka musi przenieść smocze jajo w bezpieczne miejsce, aby zapobiec wyginięciu tych mitycznych stworzeń.

Co dla dorosłych?

Na dorosłych kinomanów czekają również porywające propozycje filmowe w aktualnym repertuarze. „Furiosa: Saga Mad Max” to nowość ze słynnej serii, skupiająca się na historii Imperator Furiosy. W młodości została ona uprowadzona przez potężną Hordę Bikerów. Bohaterka walczy o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie i stara się za wszelką cenę powrócić do domu…

 Kadr z filmu „Furiosa: Saga Mad Max”. (Fot. Mat. dystrybutora)

Na wielkich ekranach wyświetlana jest też nadal produkcja „Królestwo Planety Małp”. Opowiada ona o niepokojących poczynaniach nowego władcy małp, który pragnie zniewolić pozostałe grupy dzięki pozostałościom ludzkich technologii…

Dla każdego coś ciekawego

Nadchodzący tydzień przyniesie ponadto projekcje zaskakujących tytułów z różnych stron świata. W ramach Helios Anime od piątku, 31 maja fani gatunku będą mogli zapoznać się z japońskim przebojem „Haikyu!! The Dumpster Battle” – bezpośrednią kontynuacją popularnej sportowej serii o siatkówce.

Tego samego dnia odbędzie się mrożący krew w żyłach Maraton Strachu z aż czterema wbijającymi w fotel tytułami.

W środę, 5 czerwca odbędzie się natomiast kolejne filmowe spotkanie z cyklu Kino Kobiet – tego dnia wyświetlony zostanie włoski komediodramat „Jutro będzie nasze”. To film, który emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

„Jutro będzie nasze” – zwiastun

1 czerwca to wyjątkowa data dla wszystkich kibiców piłki nożnej – na ten dzień zaplanowano bowiem finał Ligi Mistrzów UEFA, którego transmisja zagości na kinowych ekranach Heliosa. Zmierzą się w nim dwie topowe europejskie drużyny: Borussia Dortmund i Real Madryt. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden pasjonat futbolu na najwyższym poziomie!

W poniedziałek, 3 czerwca kinomani mogą wybrać się na projekcję z cyklu Kino Konesera. Tego dnia zostanie wyświetlony dramat „The Old Oak”. Tytuł filmu to nazwa pubu w niewielkim angielskim miasteczku, w którym zbierają się miejscowi mieszkańcy – ofiary ekonomicznej recesji…

Czwartkowe popołudnia tradycyjnie należą do cyklu Kultura Dostępna, w ramach którego 6 czerwca odbędzie się projekcja filmu familijnego „Za duży na bajki 2”. Przybliża on historię Waldka, który po wielu latach odnajduje swojego biologicznego ojca, w czym pomagają mu oddani przyjaciele.

Szczegółowy repertuar kin Helios na Podkarpaciu znajdą Państwo poniżej:

RZESZÓW – Al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW – Galeria Rzeszów

KROSNO

PRZEMYŚL

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin