REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Filmowe wtorki z IPN. „Filip” już 16 kwietnia w rzeszowskim kinie Zorza

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, zaprasza na film „Filip”. (Fot. Mat. organizatora)

„Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego to kolejny film, który będzie można obejrzeć w ramach cyklu pokazów, organizowanych przez IPN w rzeszowskim kinie Zorza. Wstęp na wtorkowy (16.03.) seans o godz. 18.00 jest bezpłatny.

Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją historyka Instytutu Pamięci Narodowej.

O czym jest „Filip”?

Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa.

Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart.

„Filip” zwiastun.

Powieść Leopolda Tyrmanda, na podstawie której powstał film, została wydana w 1961 roku.

  • Projekcja odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia o godz. 18.00 w rzeszowskim kinie „Zorza”.
  • Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek od wtorku 9 kwietnia w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 oraz w Kinie Zorza.
(Fot. Mat. organizatora)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin