Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 marca 2024

„Statek Noego” w rzeszowskim Teatrze „Maska”

„Statek Noego”. (Fot. Teatr „Maska”)

Od niedzieli – 11 lutego do piątku – 16 lutego w rzeszowskim Teatrze Maska królować będzie „Statek Noego”. Wraz z bohaterami spektaklu warto wybrać się w rejs niezwykłym statkiem, na pokładzie którego podróżują wspólnie ludzie i zwierzęta…

Co się dzieje podczas deszczu…? Kap, kap, kap… Chlup, chlup… Kiedy to zwykły deszcz, mżawka, kapuśniaczek, wystarczy się otrzepać, tak jak pies albo gołąb, i można iść dalej. A z parasolem i kaloszkami nawet większy deszcz niegroźny. Ale kiedy jest prawdziwe oberwanie chmury?… Deszcz pada i pada i nie widać końca ulewy? Ubranie mokre do suchej nitki. A przy tym można się porządnie przeziębić!

„Statek Noego” – reż. Katarzyna Kawalec – Teatr Maska w Rzeszowie

Podobno dawno, dawno temu podczas wielkiej ulewy pod wodą znalazło się wiele lasów, łąk, całych krain… Deszcz padał tak długo, że woda zakryła nawet góry i cały świat zamienił się w wielkie morze. Noe jednak, zanim to się stało, wybudował swój wspaniały statek. A kto się na nim znalazł? Będzie można przekonać się podczas spektaklu.

„Statek Noego” jest drugą z propozycji działającej od 2015 r. Sceny Najnajowej, zapraszającej na przedstawienia najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

Przyprawiony sporą dozą spontaniczności, nastawiony na bliski kontakt z widzem spektakl do opowiedzenia historii Noego i jego niezwykłej podróży wykorzystuje włóczkowe lalki zwierząt.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec

Scenografia i lalki: Areta Magdalena Puchalska

Muzyka: Radosław Bolewski

Obsada: Jadwiga Domka, Tomasz Kuliberda

Czas trwania: 40 min

Terminy spektakli (sala duża, wiek: od 1,5):
Niedziela (11.02.) godz. 16.30
Wt., śr., czw. (13.,14.,15.02.) godz. 9.00
Pt. (16.02.) godz. 9.00, 11.00

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR ZNAJDA PAŃSTWO TUTAJ

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin