Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Czesław zaśpiewał w rzeszowskim kinie

W swoim monologu Czesław Mozil zwracał się bezpośrednio do widzów. (Fot. Wit Hadło)

Śmiech zabarwiony smutkiem, chwytliwe melodie z głębokimi tekstami oraz dziecięce przyśpiewki… A przede wszystkim dobra zabawa! W rzeszowskim Kinie za Rogiem Cafe w Dzień Mężczyzny wystąpił Czesław Mozil.

Nie był to w zasadzie koncert, tylko długi monolog artysty przerywany co jakiś czas piosenkami, tymi bardziej i mniej znanymi. Oczywiście nie zabrakło hitów z płyty „Debiut”, jak „Ucieczka z Wesołego Miasteczka”, „Żaba tonie w betonie” i „Maszynka do świerkania”, lecz także utworów do słów Czesława Miłosza i piosenek dla najmłodszych. Nieprzypadkowo. Czesław Mozil jest bowiem bardzo dobrze znany i w tej grupie wiekowej, choćby dlatego, że dublował bałwanka Olafa w „Krainie lodu”.

Muzyk jest wirtuozem gry na akordeonie, ale dawkuje publiczności swoje umiejętności. (Fot. Wit Hadło)

Poza śpiewaniem Czesław mówił o rzeczach śmiesznych i poważnych, budzących zgrozę i uśmiech, o innych przypadkach życia w Polsce oraz o własnych przypadkach. Wspomniał  także o Podkarpaciu, m.in. w kontekście pewnego niespecjalnie udanego koncertu sprzed lat. Ale nie tylko…

– Jestem emocjonalnie związany z Rzeszowem oraz Przemyślem, ponieważ to jest brama do Lwowa, gdzie mieszka moja kuzynka Oksana i reszta rodziny. Dodatkowo wojna w Ukrainie sprawiła, że przez ostatni rok na tutejszej granicy pojawiałem się bardzo często – zdradził. – A poza tym lubię każdą część Polski. Mam takie szczęście, że będąc muzykiem koncertowałem praktycznie wszędzie, zwiedziłem swój kraj i znam go lepiej niż niejeden harcerz.

Rzeszowska publiczność gorąco oklaskiwała artystę. (Fot. Wit Hadło)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin