Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Jagodowe Specjały, czyli Dni Dzikowca 2023. Znamy program

Impreza Jagodowe Specjały, czyli Dni Dzikowca. Zdjęcie z 2022 roku.
„Jagodowe Specjały” w Dzikowcu co roku gromadzą tłumy mieszkańców. (Fot. Paweł Galek)

Znamy program Jagodowych Specjałów 2023. To nieformalne Dni Dzikowca, które odbywają się od 16 lat, nawiązując do lokalnej tradycji jagodobrania.

– Wydarzenie to co roku odbywa się w pierwszą niedzielę lipca. Wtedy to bowiem przypada święto Matki Boskiej Jagodnej, opiekunki matek i ciężarnych kobiet. W tym też dniu w tutejszej parafii pw. św. Mikołajka odbywa się również odpust – informuje Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, organizator imprezy.  

 Jagodowe Specjały odbędą się 2 lipca 2023 r., na terenie Parku Błotnickich. Start o godz. 14.30. Będzie tradycyjny kiermasz potraw i wypieków na bazie jagód. W programie wydarzenia jest też „Bitwa Regionów”, czyli konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich.

Na scenie w Dzikowcu zaprezentują się: laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Śpiewam bo lubię”, Akademia „Świetlika”, zespół „Iskierki” z wokalistami oraz panie z KGW „Prymule” w Dzikowcu. Od godz. 17.45 odbywać się będą koncerty gwiazd. Wystąpią: lokalny zespół biesiadny, TraLaBand; a także Agata Sobocińska (pop), raper Liber i grupa MIG (disco polo). „Jagodowe Specjały” tradycyjnie zakończy zabawa taneczna.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin