REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Kolejna edycja Czarodziejów Kodu zawita do Rzeszowa. Trwają zapisy

Fot. UM Rzeszów

8 czerwca odbędzie się kolejna edycja Czarodziejów Kodu – bezpłatnych warsztatów dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję wejść w fascynujący świat robotyki, elektroniki oraz programowania.

Najbliższa, rzeszowska edycja Czarodziejów Kodu odbędzie się 8 czerwca w I LO w Rzeszowie. Całodzienne warsztaty programistyczne co roku gromadzą setki dzieci w wieku 6-12 lat, w największych polskich miastach – Warszawa, Kraków, Wrocław. Podczas zajęć najmłodsi poznają podstawy robotyki, elektroniki oraz programowania. Poprzez zabawę nabędą wiedzę, umiejętności techniczne, a także rozwijają kompetencje w zakresie logicznego myślenia i kreatywności.

– Organizatorzy, opiekunowie oraz prelegenci to pasjonaci z ogromnymi pokładami energii. Zachęcam, aby na własnej skórze poczuć tą energię podczas warsztatów. Prowadziłem już wiele zajęć, ale za każdym razem jestem zaskakiwany kreatywnością i nieszablonowymi pomysłami młodych ludzi. To wielka przyjemność obserwować rodzące się talenty, a także rozwój ich kreatywności oraz pasji do programowania – mówi Marcin Nowak, inicjator wydarzenia oraz właściciel firmy programistycznej Decerto, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla ubezpieczycieli.

Rzeszowscy Czarodzieje Kodu poruszą dwa główne obszary tematyczne: robotykę oraz programowanie.

W ramach bloku poświęconego robotyce dzieci poznają mBot, Photon i Scottie Go. W programie przewidziano m.in. sterowanie czujnikami, odbiór i analizę danych z otoczenia, programowanie robota Scottie. Zajęcia mają na celu rozwijać dziecięce umiejętności techniczne, logiczne.

Z kolei w bloku programistycznym organizatorzy przewidzieli Code.org, Micro:bit i sieci neuronowe. Warsztaty odkryją przed dziećmi fascynujący świat elektroniki oraz programowania. W programie zaplanowano m.in. naukę o sekwencjach, pętlach, warunkach, programowanie w celu kontroli światła, dźwięków i interakcji.

Wydarzenie organizowane jest w ramach wolontariatu i jest całkowicie bezpłatne dla uczestników. Rzeszowska edycja przewiduje limit 96 miejsc, z kolei same wejściówki można już nabyć na stronie organizatora: czarodziejekodu.pl

Rejestracja:
Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się pod wskazanym linkiem: Czarodzieje Kodu Rzeszów 2024 Tickets, Sat, Jun 8, 2024 at 12:00 PM | Eventbrite

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin