REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Piotr Szopa, nowy dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie, rozpoczął kadencję

Piotr Szopa, nowy dyrektor Muzeum-Zakmu w Łańcucie
Piotr Szopa podczas inaugurującej jego kadencję przemowy. (Fot. Krzysztof Witek/archiwum UMWP)

Piotr Szopa, nowy dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie, został powitany przez pracowników oraz zaproszonych gości we wnętrzach łańcuckiego zamku. Podczas swojego przemówienia zapowiedział wprowadzenie nowych inicjatyw kulturalnych.

Nowy dyrektor zapewnił, że będzie kontynuował obecne działania na rzecz promocji kultury i historii regionu, a także zachęcił społeczność lokalną do aktywnego uczestnictwa w życiu zamku.

– Ta placówka jest bardzo ważna w skali europejskiej, a być może światowej ze względu na prestiż, na to że jest postrzegana jaka nasza duma, wizytówka Podkarpacia – mówił Piotr Szopa, do tej pory pracownik IPN w Rzeszowie.

Nowego dyrektora wyłoniono w konursie ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trzyletnią kadencję na stanowisku dyrektora Muzeum – Zamku w Łańcucie rozpoczął 1 listopada. Z wykształcenia jest doktorem historii oraz magistrem prawa.

Piotr Szopa przekazał na rzecz łańcuckiego muzeum dwa dokumenty z XIX wieku związane z wizytą w zamku cesarza Franciszka Józefa. Jest to korespondencja pomiędzy ówczesnym starostą powiatu łańcuckiego a naczelnikiem gminy Czarna. Kinder

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin