REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Piotr Szopa nowym dyrektorem Muzeum-Zamku w Łańcucie

Piotr Szopa został nowym dyrektorem Zamku w Łańcucie
Na zdjęciu (od lewej): Piotr Szopa odbierający nominację z rąk prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego. (Fot.  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Piotr Szopa został nowym dyrektorem Muzeum-Zamku w Łańcucie. Powołał go minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Trzyletnia kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 listopada br.

Komisja w konkursie ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozytywnie zarekomendowała kandydaturę dr Piotra Szopy na stanowisko dyrektora Muzeum-Zamku w Łańcucie. Konkurs odbył się po tym, jak po 30 latach rezygnację złożył wieloletni dyrektor placówki, Wit Karol Wojtowicz. Na razie muzeum zarządza p.o. dyrektora Krzysztof Żaba. Od 1 listopada stery przejmie Piotr Szopa.

Od 2005 r. Piotr Szopa zawodowo związany był z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, od 2018 r. zajmował stanowisko Naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Rzeszowie. Jest autorem i współautorem książek o tematyce historycznej, a także redaktorem kilkudziesięciu artykułów oraz audycji radiowych i telewizyjnych

Piotr Szopa ukończył studia magisterskie na kierunku historia na Wydziale Socjologiczno-Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii (Wydział Socjologiczno-Historyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego), ukończył także studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin