Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Spektakl o depresji z Teatru Maska z prestiżową nagrodą na Festiwalu Korczak

Scena ze spektaklu "Włosy Mamy" w rzeszowskim Teatrze Maska
„Włosy mamy” to ważny i poruszający trudny temat depresji spektakl. (Fot. archiwum Teatru Maska)

Spektakl “Włosy mamy” Teatru Maska w Rzeszowie pomaga zrozumieć tym najmłodszym widzom, czym jest choroba, na którą choruje ich mama czy tata. Docenili to jurorzy 27. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży “Korczak Dzisiaj”, wręczając zespołowi rzeszowskiego teatru wyróżnienie.

“Korczak Dzisiaj” to jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali dla dzieci i młodzieży w Europie. O wyróżnieniu dla Teatru Maska poinformowała Anna Kulpa, specjalistka ds. promocji rzeszowskiego teatru.

– Nasz spektakl „Włosy mamy” w reżyserii Tomasza Maślakowskiego zdobył wyróżnienie jury młodych w tegorocznej edycji, która odbywała się pod hasłem „Różnorodność” – przekazała.

„Włosy mamy” to historia dająca nadzieję, pomagająca oswoić lęki, zrozumieć różne trudne emocje, z którymi mierzymy się na co dzień wszyscy – zarówno mali, jak i duzi, a nawet całkiem dorośli. Główną bohaterką jest Emma. Ma pogodny, pełen miłości, rozśpiewany dom, który tętni radością i śmiechem. Bo mama Emmy jest kochana i ma we włosach słońce… Niestety, jak to w życiu bywa, słońce nie świeci codziennie i któregoś dnia w tym szczęśliwym domu pojawia się smutek.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin