Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 2 marca 2024

„Uchwycone momenty” Stefana Totha w Galerii Nierzeczywistej

Stefan Istvan Toth w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie.
Autor wystawy Stefan Istvan Toth ze swoimi zdjęciami. (Fot. Wit Hadło)

Szczęśliwy, beztroski czas dzieciństwa. Lecz również pełen trosk i kłopotów okres dojrzały. Piękne, dalekie pejzaże Japonii i Tybetu, a także nasze najbliższe sąsiedztwo. Zdjęcia pokazane na retrospektywnej wystawie Stefana Istvana Totha „Uchwycone momenty”, prezentowanej w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie przy ulicy Matejki 10 dotykają praktycznie wszystkich aspektów ludzkiego życia. 

Stefan Istvan Toth (ur. 1951 r.) fotografią zainteresował się już w dzieciństwie. Choć jest samoukiem przez pięćdziesiąt lat stworzył mnóstwo fotografii artystycznych, które zostały docenione i nagrodzone na wielu światowych wystawach i konkursach.

Artysta mieszka w Rumunii, lecz należy do tamtejszej mniejszości węgierskiej. Czynnie uczestniczy w życiu fotograficznym obu tych krajów stając się kulturalnym ambasadorem swojego miasta Oradei, gdzie w galerii Euro Foto Art organizuje wystawy innych fotografików.

Wystawa „Uchwycone momenty” w Galerii Nierzeczywistej prezentuje zdjęcia wykonane w latach 1965-2018 zarówno techniką analogową, jak i cyfrową. Poza walorami estetycznymi, kompozycją i doskonałą techniką ukazują one, że ich autor jest wnikliwymi obserwatorem świata i potrafi na swój sposób komentować otaczającą nas rzeczywistość.

– W fotografii dla mnie ważne są trzy rzeczy – stwierdził na wernisażu Stefan Toth – po pierwsze jest to sama możliwość tworzenia, po drugie daje ona możliwość uczenia innych, np. przez zdjęcia, które wykonuję i bardzo popularne kursy, które organizuję. Trzecią ważną rzeczą związaną z fotografią to możliwość popularyzacji innych. Cały czas organizuję wystawy różnych autorów i zrobiłem ich już ponad tysiąc.

Wystawę „Uchwycone momenty” w Galerii Nierzeczywistej, przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie, można oglądać do 12 lipca.

Stefan Istvan Toth. Zdjęcie z cyklu Tybetańska epopeja
Z cyklu „Tybetańska epopeja”. (Fot. Stefan Toth)
Publiczność podczas wernisażu zdjęć węgierskiego artysty w Galerii Nierzeczywistej. (Fot. Wit Hadło)
Wernisaż wystawy w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie
Wystawa „Uchwycone momenty” podobała się widzom w różnym wieku. (Fot. Wit Hadło)
Galeria Nierzeczywista w Rzeszowie. Wernisaż wystawy Stefana tOTHA
Publiczność podczas wernisażu w Galerii Nierzeczywistej. (Fot. Wit Hadło)
Publiczność podczas wernisażu w Galerii Nierzeczywistej. (Fot. Wit Hadło)
Jedno ze zdjęć węgierskiego artysty Stefana Istvana Totha
Z cyklu „Dialog”. (Fot. Stefan Toth)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin