REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Skoki do wody. Łukaszewicz i Jachim z KSW Stal Rzeszów siódmym duetem świata!

Skoczkowie z KSW Stal Rzeszów zajęli wysokie miejsce w mistrzostwach świata
Duet KSW Stali Rzeszów: Robert Łukaszewicz (z lewej) i Filip Jachim (z prawej) w towarzystwie trenera polskiej kadry Andrzeja Kozdrańskiego. (Fot. KSW Stal Rzeszów)

Ze znakomitej strony pokazali się reprezentanci Polski i KSW Stali Rzeszów podczas mistrzostw świata w skokach do wody w japońskiej Fukuoce. Duet Robert Łukaszewicz – Filip Jachim zajął 7. miejsce w konkursie skoków synchronicznych z wieży 10-metrowej.

SKOKI DO WODY. MISTRZOSTWA ŚWIATA

Łukaszewicz i Jachim, którzy w eliminacjach zajęli 9 miejsce, w finale uzyskali łączną notę 371,58 pkt.

– Za nami 4. dzień mistrzostw świata – bardzo szczęśliwy. Już awans do finału był wielkim sukcesem. Filip i Robert debiutują w skokach synchronicznych. Nie dość, że zakwalifikowali się dalej, to poprawili swój rekord życiowy – mówił trener naszej kadry, Andrzej Kozdrański.

W finale Jachim i Łukaszewicz poradzili sobie jeszcze lepiej. Z łączną notą 371,58 pkt znaleźli się na 7. pozycji.

– Popołudniowy finał to kolejna wielka sensacja. Chłopcy ponownie poprawili swój rekord życiowy. Świetnie skakali, bardzo stabilnie, szczególnie w finale. Do szóstego miejsca zabrakło raptem czterech punktów. Mamy nad czym pracować, ale już teraz jesteśmy w „czubie” na świecie – cieszył się trener polskie kadry.

Filip Jachim: to jeden z naszych najlepszych wyników

Rywalizację wygrali Chińczycy: Junjie Lian i Hao Yang, którzy wyprzedzili Ukraińców i Meksykanów. Medaliści mistrzostw świata zdobyli dla swoich krajów kwalifikację na igrzyska w Paryżu. Pozostałe cztery bilety na igrzyska w tej konkurencji zostaną rozdane podczas przyszłorocznego czempionatu globu.

– Jest to jeden z najlepszych wyników jakie udało nam się osiągnąć i jesteśmy bardzo zadowoleni. To mój debiut na mistrzostwach świata, więc uważam, że jest bardzo udany – komentował Jachim, który podobnie jak Łukaszewicz wystartuje jeszcze na wieży indywidualnie.

– W starcie indywidualnym też chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Nie wymagam od siebie zbyt dużo, ale mam nadzieję, że będzie równie dobrze – dodał.

Polacy przystąpią do rywalizacji w eliminacjach tej konkurencji w piątek. Tego samego dnia odbędą się półfinały. Finał zaplanowano na ostatni dzień zawodów.

Dziś kolejne występy polskiej reprezentacji

W mistrzostwach świata bierze udział 5-osobowa reprezentacja Polski, którą wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – Polska Grupa Energetyczna S.A. Kolejne występy naszych reprezentantów w Fukuoce będzie można śledzić w środę. W eliminacjach skoków indywidualnych z trampoliny 3-metrowej wezmą udział Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak, którzy w skokach synchronicznych zajęli 9. miejsce.

Zawody w Japonii potrwają do 22 lipca.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin