REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

JKS Jarosław w grupie mistrzowskiej PGNiG Superligi Kobiet

JKS Jarosław - piłkarki ręczne
Jarosławskie szczypiornistki, po słabym początku sezonu, w rundzie rewanżowej spisywały się zdecydowanie lepiej, dzięki czemu zagrają w grupie mistrzowskiej. Fot. PGNiG Superliga Kobiet

W miniony weekend zakończyła się faza zasadnicza PGNiG Superligi Kobiet, po której nastąpił podział na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W tej pierwszej, dzięki udanemu finiszowi i siedmiu meczom z rzędu bez porażki, zagra Eurobud JKS Jarosław. Rozgrywki II fazy rozpoczną się w dniach 11 – 12 marca br.

– Na razie cieszymy się, że jesteśmy w tej czołowej szóstce i będziemy mieć możliwość rywalizowania z najlepszymi drużynami w Polsce. Co do celów, to pewnie sobie usiądziemy w tym tygodniu na spokojnie i na chłodno ocenimy punktowy stan posiadania, zobaczymy tabelę i zastanowimy się, gdzie możemy coś jeszcze ugrać. Chcemy oczywiście wygrać jak najwięcej i wygrywać do samego końca, a potem zobaczymy na koniec sezonu, co nam to dało – mówi po ostatnim, zwycięskim po serii rzutów karnych meczu w Koszalinie Michał Kubisztal, trener Eurobud JKS-u Jarosław, który pierwszą część sezonu zakończył z dorobkiem 27 pkt. To wystarczyło do zajęcia 5. miejsca.

Powiększona liga

Od tego sezonu liczba drużyn występujących w PGNiG Superlidze Kobiet została zwiększona z 8 do 10 zespołów. W związku z powiększeniem ligi, zmianie uległ również system rozgrywek. Pierwsza część sezonu, zwana fazą zasadniczą, zakończyła się w miniony weekend po rozegraniu 18 serii meczów w systemie „każdy z każdym”, na zasadzie mecz u siebie i rewanż na wyjeździe.

Po 18 seriach spotkań tabela została podzielona na dwie części, tworząc grupę mistrzowską, w której znajdą się zespoły z miejsc 1-6, oraz grupę spadkową, w której zagrają drużyny z miejsc 7-10. Po podziale na grupy zespoły rywalizować będą w systemie „każdy z każdym”, na zasadzie mecz i rewanż z zespołami ze swoich grup. Kluby zachowują wszystkie punkty zdobyte w fazie zasadniczej.

W grupie mistrzowskiej o tytuł mistrzyń Polski powalczą MKS Zagłębie Lubin, MKS FunFloor Lublin, KPR Gminy Kobierzyce, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Galiczanka Lwów oraz Eurobud JKS Jarosław. Z kolei w grupie spadkowej zagrają EKS Start Elbląg, Młyny Stoisław Koszalin, MKS PR Urbis Gniezno oraz KPR Ruch Chorzów. Te zespoły rywalizować będą o utrzymanie w PGNiG Superlidze Kobiet.

Końcowa tabela będzie ustalona jako suma punktów poszczególnych drużyn, uzyskanych w całym sezonie, w fazie zasadniczej oraz w grupach mistrzowskiej lub spadkowej. W grupie mistrzowskiej zespoły powalczą o miejsca 1 – 6, a w spadkowej o miejsca 7 – 10. Na koniec sezonu może dojść do sytuacji, w której drużyna rywalizująca w grupie spadkowej sumarycznie uzyska więcej punktów niż zespół z grupy mistrzowskiej. Nie będzie to jednak skutkowało zajęciem wyższego miejsca w tabeli.

Dla kogo puchary i spadek?

Pierwsza drużyna grupy mistrzowskiej wywalczy tytuł mistrzyń Polski. Zgodnie z rankingiem europejskiej federacji, drużyny z miejsc 1 – 2 z grupy mistrzowskiej zagrają w eliminacjach European League, a zespoły z miejsca 3. i 4. będą rywalizować w rozgrywkach European Cup. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie 10. miejsce w grupie spadkowej, pożegna się z PGNiG Superligi Kobiet. Z kolei przedostatni zespół powalczy o utrzymanie z najlepszymi zespołami z I ligi.

GRUPA MISTRZOWSKA

  1. Zagłębie 18 54 580-388
  2. FunFloor 18 42 518-470
  3. Kobierzyce 18 40 532-446
  4. Piotrcovia 18 30 518-491
  5. Jarosław 18 27 468-466
  6. Galiczanka 18 24 485-506

GRUPA SPADKOWA

  1. Start 18 18 474-548
  2. Gniezno 18 17 472-563
  3. Koszalin 18 15 459-509
  4. Ruch 18 3 458-577

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin