
Maroš Kováčik nie będzie już trenerem koszykarzy Miasta Szkła. Słowak objął krośnieński zespół pod koniec listopada ub. roku zastępując Łotysza Edmundsa Valeikę.
KOSZYKÓWKA
Maroš Kováčik w listopadzie zastąpił Łotysza Edmundsa Valeiko i objął zespół po ośmiu kolejkach (bilans 1-7), ale nie udało mu się utrzymać zespołu w Orlen Basket Lidze. Kováčik w latach 2022-2023 pracował już w polskiej ekstraklasie prowadząc GTK Gliwice. Pracował również jako selekcjoner kobiecych reprezentacji Słowacji i Polski oraz z drużyną CCC Polkowice, zdobywając z nią dwa razy mistrzostwo Polski. W 2013 roku wybrany został najlepszym trenerem kobiecej Euroligi, kiedy to z zespołem Good Angels Koszyce zajął czwarte miejsce w ww. rozgrywkach.
PRZECZYTAJ TEŻ: Janusz Walciszewski, prezes Miasta Szkła Krosno: jesteśmy małym klubem z dużymi marzeniami
