Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Pójść za ciosem. Historyczna szansa Sokoła Łańcut

Tyler Cheese niedawno rzucił 40 punktów, a jego rywalizacja z Marciem Garcią może być ozdobą piątkowego meczu. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar).

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut po pierwszym wyjazdowym zwycięstw w sezonie, zamierza pójść za ciosem i wygrać teraz przed własną widownią z MKS Dąbrową Górniczą. – W historii Sokoła w ekstraklasie nie było dwóch zwycięstw z rzędu. Jest szansa na to w piątek – mówi trener Marek Łukomski.

ORLEN BASKET LIGA

Do XIII kolejki ekipa z Łańcuta przystąpi w dobrych nastrojach po wygranej w Gdyni.

– Czekaliśmy na nie dość długo bo od ostatniego meczu ub. sezonu ze Śląskiem. Oprócz bardzo cennej wgranej psychologicznej to przełamaliśmy pewne bariery – 14 trafionych „trójek” i tylko 3 straty. Same pozytywne efekty, który powodują, że jest atmosfera pracy, chęci poprawiania tego co nie funkcjonuje i kontynuowania tego co nam zagrało – mówi szkoleniowiec ekipy z Łańcuta.

Trener liczy na historyczna zwycięstwo

– Mamy nadzieję, że w końcu się uda. Zespół z Dąbrowy z tych sześciu meczów, które przegrał w każdym był w grze o zwycięstwo. To bardzo niebezpieczny zespół, ultra ofensywny nastawiony na bieganie, rzucanie za trzy punkty itd. – mówi szkoleniowiec ekipy z Łańcuta.

– Mieli świetny początek sezonu 5-1, ale wszystkie wygrane odniesione były przed własną widownią, na wyjeździe nie wygrali i mam nadzieję, że nie zmienią tego bilansu w piątek. Ciężki gatunkowo mecz ale nie mamy lekko w żadnym, gdzie musimy udowadniać, że jesteśmy w stanie zagrać dobre spotkanie, bo z nich będą zwycięstwa – dodaje trener Muszynianki Domelo Sokoła, w którym już nie zagra Mateusz Szczypiński.

Były zawodnik Barcelony liderem Dąbrowy Górniczej

Zespół z Dąbrowy Górniczej prowadzi 35-letni Hiszpan, Boris Balibrea. O jego sile stanową hiszpańskojęzyczni gracze: środkowy z Chile Nicolas Carvacho (śr. 15,6 pkt, 9,8 zb.) to reprezentant kraju.

Liderem jest natomiast Hiszpan Marc Garcia – śr. 18,9 pkt (były zawodnik Barcelony i MVP młodzieżowych mistrzostw Europy).

W zespole jest też Argentyński rozgrywający Santiago Konaszuk (ma polskie korzenie i obywatelstwo, więc traktowany jest jako miejscowy). Jest też tercet Amerykanów – Tyler Persons (15,6 pkt), rzucający obrońca Lovell Cabbil (14,4) i silny skrzydłowy Jeriah Horne 911,7 pkt). Z Polaków ważnymi ogniwami są Dominik Wilczek, Błażej Kulikowski czy Dawid Słupiński.

MUSZYNIANKA DOMELO SOKÓŁ ŁAŃCUT – MKS DĄBROWA GÓRNICZA

piątek, godz. 17.30 (transmisja Polsat Sport Extra)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin