REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Pójść za ciosem. Historyczna szansa Sokoła Łańcut

Tyler Cheese niedawno rzucił 40 punktów, a jego rywalizacja z Marciem Garcią może być ozdobą piątkowego meczu. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar).

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut po pierwszym wyjazdowym zwycięstw w sezonie, zamierza pójść za ciosem i wygrać teraz przed własną widownią z MKS Dąbrową Górniczą. – W historii Sokoła w ekstraklasie nie było dwóch zwycięstw z rzędu. Jest szansa na to w piątek – mówi trener Marek Łukomski.

ORLEN BASKET LIGA

Do XIII kolejki ekipa z Łańcuta przystąpi w dobrych nastrojach po wygranej w Gdyni.

– Czekaliśmy na nie dość długo bo od ostatniego meczu ub. sezonu ze Śląskiem. Oprócz bardzo cennej wgranej psychologicznej to przełamaliśmy pewne bariery – 14 trafionych „trójek” i tylko 3 straty. Same pozytywne efekty, który powodują, że jest atmosfera pracy, chęci poprawiania tego co nie funkcjonuje i kontynuowania tego co nam zagrało – mówi szkoleniowiec ekipy z Łańcuta.

Trener liczy na historyczna zwycięstwo

– Mamy nadzieję, że w końcu się uda. Zespół z Dąbrowy z tych sześciu meczów, które przegrał w każdym był w grze o zwycięstwo. To bardzo niebezpieczny zespół, ultra ofensywny nastawiony na bieganie, rzucanie za trzy punkty itd. – mówi szkoleniowiec ekipy z Łańcuta.

– Mieli świetny początek sezonu 5-1, ale wszystkie wygrane odniesione były przed własną widownią, na wyjeździe nie wygrali i mam nadzieję, że nie zmienią tego bilansu w piątek. Ciężki gatunkowo mecz ale nie mamy lekko w żadnym, gdzie musimy udowadniać, że jesteśmy w stanie zagrać dobre spotkanie, bo z nich będą zwycięstwa – dodaje trener Muszynianki Domelo Sokoła, w którym już nie zagra Mateusz Szczypiński.

Były zawodnik Barcelony liderem Dąbrowy Górniczej

Zespół z Dąbrowy Górniczej prowadzi 35-letni Hiszpan, Boris Balibrea. O jego sile stanową hiszpańskojęzyczni gracze: środkowy z Chile Nicolas Carvacho (śr. 15,6 pkt, 9,8 zb.) to reprezentant kraju.

Liderem jest natomiast Hiszpan Marc Garcia – śr. 18,9 pkt (były zawodnik Barcelony i MVP młodzieżowych mistrzostw Europy).

W zespole jest też Argentyński rozgrywający Santiago Konaszuk (ma polskie korzenie i obywatelstwo, więc traktowany jest jako miejscowy). Jest też tercet Amerykanów – Tyler Persons (15,6 pkt), rzucający obrońca Lovell Cabbil (14,4) i silny skrzydłowy Jeriah Horne 911,7 pkt). Z Polaków ważnymi ogniwami są Dominik Wilczek, Błażej Kulikowski czy Dawid Słupiński.

MUSZYNIANKA DOMELO SOKÓŁ ŁAŃCUT – MKS DĄBROWA GÓRNICZA

piątek, godz. 17.30 (transmisja Polsat Sport Extra)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin