Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

W Łańcucie dziś gra o życie

Dla graczy z Łańcuta dzisiejszy mecz jest z cyklu o być albo nie w Orlen Basket Lidze. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Po sobotnim zaskakującym zwycięstwie zespołu Enea Stelmet Zastal Zielona Góra we Włocławku sytuacja w tabeli Muszynianki Domelo Sokoła robi się coraz bardziej dramatyczna. Dlatego dzisiejszy mecz (godz. 17.30) z warszawską Legią jest niemal grą o życie.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

W przypadku porażki ekipy z Łańcuta strata do przedostatniego w tabeli zespołu z Zielonej Góry wynosić będzie dwa punkty. Sokół ma niekorzystny bilans w dwumeczu z Eneą Zastalem, więc w przypadku równej ilości punktów będzie niżej. Natomiast do TAURON GTK Gliwice i Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia jeśli łańcucianie nie wygrają dziś z Legią tracić będą trzy punkty. Do końca rundy zasadniczej zespół trenera Marka Łukomskiego rozegra siedem meczów, z czego pięć przed własną widownią, Każdy z nich jest grą o ligowy byt, a ewentualne porażki będą mocno ograniczały marzenia o utrzymaniu w ekstraklasie.

– Dla nas praktycznie wszystkie spotkania są o być, albo nie być. Do każdego musimy podejść na sto procent i zobaczyć, na co nam to pozwoli. Musimy szukać szansy na zwycięstwo w każdym meczu – mówił trener Marek Łukomski. Jego zespół ma za sobą dziewięć z rzędu porażek. W poprzedniej kolejce Muszynianka Domelo Sokół przegrał w Ostrowie Wlkp. ale zaprezentował się z dużo lepszej strony niż ww wczesniejszych meczach co może napawać optymizmem. Po kontuzji w dobrym stylu wrócił lidera Tyler Cheese, a w konfrontacji z Legią być może zagra pauzujący ostatnio po skręceniu kostki, Artur Łabinowicz.

Jak pokazał zespół z Zielonej Góry we Włocławku w Orlen Basket Lidze nie ma rzeczy niemożliwych. Na pewno faworytem dzisiejszego meczu jest zdobywca Pucharu Polski, ale Legia ostatnio prezentuje się w kratkę. Zespół z Warszawy w minionym tygodniu pożegnała się w rozgrywkami FIBA Europe Cup. Gracze legi nie byli w stanie obronić 19 punktowej zaliczki z pierwszego meczu i w rewanżu przegrali z hiszpańska drużyna Surne Bilbao Basket 53:81 i nie awansowali do półfinału. Zespołowi trenera Marka Popiołka pozostaje teraz walka o jak najlepsze miejsce przed fazą play-off (obecnie są na 12 pozycji w tabeli z bilansem 12-11, na wyjeździe 5-5).

Legioniści potrafią zaskakiwać pozytywnie, czym było na pewno zdobycie Pucharu Polski, jak i negatywnie ponosząc niespodziewane porażki w Orlen Basket Lidze. W ostatniej kolejce przegrali u siebie z Treflem Sopot 70:85, a w meczu tym fatalnie spisali się zagraniczni gracze: Loren Jackson trafił, który 2 na 13 rzutów z gry, Christian Vital 2/11, Raymond Cowels III 2/7, natomiast krajowy lider Marcel Ponitka tylko 3 na 10.

W I rundzie w Warszawie Muszynianka Domelo Sokół przegrał 78:87.

(Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin