REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Jacek Klimek, prezes FKS Stali Mielec: albo pewny klimat w Hiszpanii, albo zostajemy w Mielcu

– Pobyt na obozie treningowym w Hiszpanii jest droższy o około 15 proc. od Turcji – mówi Jacek Klimek, prezes klubu z Mielca (Fot. Materiały prasowe Stal Mielec)

PGE Stal Mielec wygrała w Hiszpanii pierwszy sparing. Mielczanie po golach Krystiana Gettingera i Matthew Guillaumiera pokonali 2-1 CF Intercity. Kolejny sparing rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie Polissia Żytomierz.

PIŁKA NOŻNA. PKO BP EKSTRAKLASA

– Czy głównym powodem wyboru właśnie hiszpańskiego L’Abair, a nie Turcji były warunki pogodowe panujące w Hiszpanii?

– Zdecydowanie tak. Ostatnie dwa pobyty w Turcji pokazały, że ten obszar jest już mocno przereklamowany, jeśli chodzi o pogodę. Trenowaliśmy w deszczu, a nawet śniegu oraz wielokrotnie porywisty wiatr uniemożliwiał sprawne przeprowadzenie jednostki treningowej. Zdarzały się również dni, kiedy nie wyszliśmy z hotelu na trening właśnie ze względu na fatalną pogodę. Wybory były dwa: albo pewny klimat w Hiszpanii, albo zostajemy w Mielcu.

Jacek Klimek: nie mieliśmy gdzie trenować przy mroźnych temperaturach

– Do startu rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy w Polsce przygotowuje się Puszcza Niepołomice? Rozumiem, że również rozważaliśmy taką opcję?

– Tak ten wariant był bardzo długo rozważany ze względu na koszty. Zdecydowaliśmy zainwestować w jakość i liczymy, że to przyniesie wymierne efekty w drugiej rundzie. Dodatkowym argumentem, aby opuścić na ten ważny czas Mielec był fakt, iż balon zamontowany na pełnowymiarowym boisku, który jest własnością Urzędu Miasta, po raz kolejny uległ uszkodzeniu i został przez powalony przez wiatr. Efekt – nie mieliśmy gdzie trenować przy mroźnych temperaturach.

– Czy kontaktował się prezes z Piastem Gliwice, aby uzyskać opinię na temat warunków pogodowych, jak również związanych z infrastrukturą sportową w L’Abair?

– Potwierdzam, z Piastem Gliwice mamy bardzo dobre relacje i bez problemu mogliśmy zebrać wszystkie informacje o pobycie w Hiszpanii. Zespół z Gliwic, co roku wybiera ten kierunek jako miejsce swoich przygotowań i zawsze są z tej decyzji zadowoleni.

– Koszt obozu treningowego w Hiszpanii jest większy od tych organizowanych w Turcji?

– Tak jest to większy wydatek, lecz tak jak już wspominałem, zależy nam, aby drużyna przygotowywała się w jak najlepszych warunkach do startu rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

Hiszpania droższa o 15 procent

– Mógłby prezes zdradzić, jaka jest to procentowo różnica, jeżeli mówimy o wyborze Hiszpanii zamiast Turcji?

– Pobyt na obozie treningowym w Hiszpanii jest droższy o ok 15 proc. od Turcji.

– Wielu kibiców zastanawia się, kiedy mielecki klub ogłosi raport finansowy?

– Chciałbym zaznaczyć, ponieważ wiele osób może nie być tego świadomym, że przygotowanie takiego dokumentu to czasochłonny proces, w którym uczestniczy nie tylko księgowość, ale również dział prawny. Myślę, że początkiem lutego ogłosimy nasze sprawozdanie finansowe. Będzie jeszcze lepsze niż w roku poprzednim. Dla przypomnienia dodam, iż za poprzedni rok osiągnęliśmy zysk na poziomie 2,3 mln zł.

– Kibicom przypadły do gustu filmy z kultowych polskich komedii, zapowiadające kontrakty z piłkarzami. Czy mielecki klub zamierza przeprowadzić kolejne transfery?

– Chcielibyśmy pozyskać jeszcze jednego zawodnika, który zasiliłby biało-niebieskie barwy. Intensywnie badamy rynek i mamy wytypowanych kilku piłkarzy. Oczywiście, jeśli sztab szkoleniowy po powrocie z Hiszpanii uzna, że nie ma takiej potrzeby to tym składem, który posiadamy na chwilę obecną, będziemy walczyć w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

Wypełnią limit czy zapłacą?

– Czy bierze prezes pod uwagę możliwość niewypełnienia w pełni limitu młodzieżowca?

– Nie chcę o tym myśleć, ponieważ to wyrzucanie pieniędzy do kosza, ale w sytuacji ultra ekstremalnej jesteśmy przygotowani na minimalną karę. Najważniejsza jest dla nas PKO BP Ekstraklasa i podporządkujemy wszystko, by w przyszłym sezonie dawać radość mieszkańcom Mielca, ponieważ PGE FKS Stal Mielec to wizytówka naszego miasta i całego województwa.

Źródło: Stal Mielec

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin