sob. 27 lipca 2024

Pierwsza porażka Stali Mielec w tym roku. Zobacz, co po meczu w Radomiu powiedział trener Kamil Kiereś

Po trzech tegorocznych zwycięstwa i remisie, w poniedziałek piłkarze PGE Stali Mielec doznali pierwszej w tym roku porażki. Przegrali w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem 1-2.

PIŁKA NOŻNA. PKO BP EKSTRAKLASA

Mielczanie udali się do Radomia bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, Ilji Szkurina który pauzował za kartki. Jego brak był bardzo widoczny w ofensywnych poczynaniach mielczan. Prowadzenie w meczu już w 17. min objęli gospodarze po trafieniu Luki Vuškovicia. Chwilę później miejscowi stanęli przed szansą podwyższenia prowadzenia, ale rzut karny egzekwowany przez Leonardo Rochę obronił Mateusz Kochalski.
Po zmianie stron mielczanie zagrali zdecydowanie odważniej, czego efektem była wyrównująca bramka Mateusza Matrasa w 63. min. Niestety chwila nieuwagi, jaka przytrafiła się gościom 120 sekund później kosztowała ich utratę drugiego gola. Pierwsze w tym roku zwycięstwo Radomiakowi zapewnił Rocha, który tym samy zrehabilitował się za niewykorzystaną „jedenastkę””.

– Po czterech spotkaniach, w których zdobyliśmy 10 punktów, musimy przełknąć gorycz porażki – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Kamil Kiereś, trener PGE Stali.

– Mecz trzeba rozdzielić na kilka fragmentów. Przez pierwsze 12 minut Radomiak zaznaczył się stałymi fragmentami gry. Ten początek był jednak pozytywny z naszej strony, bo obroniliśmy je dość pewnie. Pomiędzy 15. i 40. minutą zostaliśmy zdominowani. To było coś złego. Przegrywaliśmy 0:1, po bramce z rzutu z autu. Potem Mateusz Kochalski trzymał nas w grze. W przerwie mówiłem, że trzeba coś zmienić. Mocno weszliśmy w II połowę. Szybko dopadliśmy rywala i zdobyliśmy bramkę. Ale Radomiak strzelił gola dwie minuty później. Potem próbowaliśmy forsować tempo na połowie rywala, ale ciężko było stwarzać sobie okazje. Bardziej liczyliśmy na stałe fragmenty gry – dodał opiekun PGE Stali
Mielczanie kolejny mecz rozegrają 10 marca (godz. 12.30), kiedy to przed własną publicznością będą podejmować Ruch Chorzów.

RADOMIAK – PGE STAL Mielec 2-1 (1-0)

1-0 Vusković (17.), 1-1 Matras (63.), 2-1 Rocha (65.)

RADOMIAK: Majchrowicz – Grzesik, Rossi, Vusković, Abramowicz, Semedo (69. Dias), Luizao, Donis, Wolski (69. Jardel), Machado (80. Okoniewski), Rocha (84. Jordao)

PGE STAL: Kochalski – Jaunzems (46. Gerstenstein), Ehmann, Esselink, Matras, Getinger, Domański (88. Stępień), Guillaumier (46. Gheorghe), Wlazło, Strzałek (46. Hinokio), Meriluoto (75. Wolsztyński)

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Grzesik, Jordao – Guillaumier, Ehmann. Widzów 7070