Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Resovia bez trenera. Hajdo odsunięty od pierwszej drużyny

Mirosław Hajdo nie poprowadzi więcej ekipy z Wyspiańskiego. (Fot. Wit Hadło)

Włodarze Resovii poinformowali, że Mirosław Hajdo nie będzie dłużej szkoleniowcem występującej na zapleczu PKO BP Ekstraklasy drużyny „Pasiaków”. 53-letni trener prowadził zespół z Wyspiańskiego od 6 września ubiegłego roku.

FORTUNA I LIGA

– Decyzją władz klubu CWKS Resovia Rzeszów S.A. z dniem 16 listopada Mirosław Hajdo został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Resovii Rzeszów. Dziękujemy trenerowi za wkład pracy włożony w prowadzenie naszego zespołu – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Wyspiańskiego 22.

Postanowienie o zakończeniu współpracy ze szkoleniowcem zapewne było pokłosiem ostatniej ligowej porażki „Pasiaków” z Chrobrym Głogów. Domowa przegrana z ekipą z Dolnego Śląska spowodowała, że biało-czerwoni ponownie wrócili do strefy spadkowej.

W tamtym sezonie utrzymanie, w tym strefa spadkowa

Doświadczony trener przejął rzeszowskich piłkarzy we wrześniu poprzedniego roku, zastępując Tomasza Grzegorczyka w 10. serii gier. Hajdo zdołał utrzymać będącą wówczas na ostatnim miejscu Resovię, kończąc ubiegłe rozgrywki na 14. lokacie.

W bieżącej kampanii jego była ekipa po 15 kolejkach zgromadziła 14 pkt i plasuje się na 16. pozycji. Hajdo prowadził „Pasiaków” w 44 meczach, z których wygrał 15, a zespół pod jego wodzą przegrał 20 spotkań.

Rzeszowianie z nowym trenerem kolejny mecz o punkty rozegrają 25 listopada na wyjeździe z Motorem Lublin.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin