Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Stal Rzeszów chce się odkuć za porażkę 2-5 na inaugurację

Na inaugurację tego sezonu Stal Rzeszów przegrała przed własną publicznością z Odrą Opole aż 2-5 (Fot. Wit Hadło)

Na ten mecz Stal Rzeszów czekała niemal całą rundę. Po solidnej lekcji futbolu z 1. kolejki i porażce 2-5, piłkarze Marka Zuba mają w końcu okazję zrewanżować się Odrze Opole.

FORTUNA I LIGA

– To nie tylko chęć osobistego rewanżu – zaznacza Marek Zub, trener Stali, który debiutował na stanowisku szkoleniowca właśnie od feralnego meczu z Odrą.

Marek Zub: teraz to my będziemy mieć pióro w ręku

– Pamiętamy, w jakich okolicznościach przegraliśmy ten mecz, w jakim stopniu mogliśmy zapobiec takiemu scenariuszowi, a jak dalece byliśmy w stanie zapisać go po swojemu. Jestem przekonany, że teraz to my będziemy mieć pióro w ręku – zapowiada opiekun biało-niebieskich.

Oprócz trenera, w Stali po raz pierwszy zagrało także 6 nowych zawodników, i to piłkarze z tej grupy trafiali do siatki. Debiutanckie gole zdobywali Szymon Łyczko oraz Manuel Ponce Garcia. Nowo tworzona drużyna była wówczas zbyt mało zgrana, aby stawić czoła niemal niezmiennej kadrowo Odrze.

– Zderzyliśmy się z pierwszoligową rzeczywistością – mówił tuż po srogiej przegranej Marek Zub.

59-letni trener sporo czasu poświęcił na diagnozę niepowodzeń. – Analizowaliśmy z piłkarzami szkolne błędy, które wtedy popełniliśmy. Wynikały one ze stresu, niepewności zachowań, nowego środowiska – streszcza szkoleniowiec.

– Teraz spodziewamy się zupełnie innego scenariusza – dodaje.

Odra zdecydowanym faworytem

Opolanie będą jednak zdecydowanym faworytem. Odra jest wiceliderem I ligi, wygrywając 9 z 17 meczów. Wysoka lokata rywali rzeszowian może dziwić. Drużyna, która w poprzednim sezonie broniła się przed spadkiem, latem w zasadzie nie zmieniła kadry.

– Odra jest tym szczególnym zespołem, który biorąc pod uwagę wszelkiego rodzaju zmiany, prezentuje bardzo dużą stabilność, jeżeli chodzi o sposób grania. Charakterystyka pracy trenera Adama Noconia się nie zmienia i to jest widoczne – podkreśla stabilizację i powtarzalność opolskiej ekipy Marek Zub.

Team z Oleskiej 51 ze względu na niekorzystne prognozy pogody oraz brak systemu podgrzewanej murawy podejmie stalowców na stadionie GKS-u Bełchatów. W zespole wicelidera nie wystąpi dwóch liderów środka pola – Rafał Niziołek oraz Adrian Purzycki, którzy pauzują za żółte kartki. Po stronie rzeszowskiej do gry wraca zaś Adler Da Silva. Napastnik wrócił ze Szwajcarii po załatwianiu spraw związanych z obywatelstwem.

ODRA OPOLE – STAL RZESZÓW

NIEDZIELA, GODZ. 12.40

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin