REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Czwarty mecz szczypiornistek JKS-u i czwarta porażka

Szczypiornistki JKS Jarosław w akcji
Jak nie idzie, to nie idzie. Przekonują się o tym boleśnie jarosławskie szczypiornistki, które w miniony weekend przegrały już 4. mecz w grupie mistrzowskiej. (Fot. PGNiG Superliga Kobiet)

Nie wiedzie się szczypiornistkom Eurobud JKS-u Jarosław w rozgrywkach grupy mistrzowskiej, gdzie przegrały już czwarty kolejny mecz. Tym razem po zaciętym pojedynku musiały one uznać wyższość drużyny KPR Gminy Kobierzyce, której uległy 29-30.

PIŁKA RĘCZNA. PGNIG SUPERLIGA KOBIET

Wynik spotkania otworzyła Karolina Wicik, która chwilę później dała „Kobierkom” dwubramkowe prowadzenie (2-0 w 2. min). Błyskawicznie wyrównały jednak przyjezdne. Po niecałym kwadransie bramkarka JKS-u miała na swoim koncie co najmniej 5 udanych interwencji. Jej koleżanki po drugiej stronie boiska radziły sobie równie dobrze, dzięki czemu JKS wciąż utrzymał się na prowadzeniu (6-8 w 16. min i 6-9 w 18. min.).

Strzelecką niemoc KPR-u przełamała Natalia Janas i to także ona rzuciła bramkę kontaktową (10-11 w 22. min). Dobrą zmianę między słupkami miejscowej bramki dała Patrycja Chojnacka i także dzięki jej interwencjom „Kobierki” powoli odrabiały straty i z czasem wyszły na prowadzenie (14-13 w 28 min), kończąc I połowę z zapasem jednego trafienia (16-15).

Po zmianie stron błyskawicznie wyrównały przyjezdne (16-16), KPR zdobył pierwszą bramkę dopiero po 5 minutach gry, kiedy to kolejny rzut karny wykorzystała Zorica Despodovska. W tej części spotkania bardzo skuteczne były miejscowe skrzydłowe, które kończyły zarówno akcje pozycyjne, jak i szybkie kontratak. Przełożyło się to na wynik, bowiem w 46. min miejscowe prowadziły już 24-21.

W ostatnim kwadransie niezwykle skuteczna była Moniky Bancilon, która zdobyła 7 z 8 bramek zespołu. To właśnie jej trafienia pozwoliły jarosławskim szczypiornistkom na objęcie prowadzenia (26-27 w 53 min). Końcówkę spotkania lepiej rozegrały jednak gospodynie i ostatecznie to one zgarnęły komplet punktów.

– Mecz był bardzo wyrównany, raz jedna, raz druga drużyna miała szanse wygrania tego spotkania. Wygrał KPR, szkoda bo walczyliśmy do samego końca. Wielka chwała dziewczynom, że podjęły walkę ale punktów na pewno szkoda. – mówił po meczu Michał Kubisztal, trener Eurobud JKS-u Jarosław, który ciągle czeka na premierowe zwycięstwo w grupie mistrzowskiej.

KPR GMINY Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław: 30 – 29 (16-15)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 4, Janas 6, Wiertelak 3, Kozioł 3, Ważna, Despodovska 5, Wicik 5, Domagalska 1, Macedo

JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 5, Mokrzka , Nestsiaruk 3, Dorsz 2, Smolinh 2, Volovnyk , Gliwińska 3, Bancilon 7, Kozimur 2, Strózik 1, Trawczyńska 4.Sędziowali: Wojciech Bloch i Michał Solecki (Tarnowskie Góry). Kary: 14 i 10 min.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin