REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Rzeszów gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody

– Jako Polski Związek Pływacki ściśle współpracujemy z Miastem Rzeszów, a obiekt przy ul. Matuszczaka jest w tym momencie najlepszym obiektem przeznaczonym do skoków do wody w Europie – mówi prezes PZP, Otylia Jędrzejczak (nz. druga z prawej). (Fot. polswim.pl)

Europejska Federacja Pływacka (European Aquatics) ogłosiła, że tegoroczny juniorski czempionat Starego Kontynentu w skokach do wody odbędzie się w Polsce! Młodzi sportowcy będą rywalizować w obiekcie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, w którym odbyły się już m. in. Igrzyska Europejskie.

Zawody zostaną rozegrane w dniach 8 – 14 lipca, a więc tuż po zakończeniu mistrzostw Europy juniorów w pływaniu, które odbędą się w Wilnie (2 – 7 lipca).

Najlepszy basen w Europie jest w Rzeszowie

– Jako Polski Związek Pływacki ściśle współpracujemy z miastem Rzeszów, a obiekt przy ul. Matuszczaka jest w tym momencie najlepszym obiektem przeznaczonym do skoków do wody w Europie – zarówno pod względem treningu – jak i startów. Stworzona przez Komitet techniczny skoków do Wody strategia rozwoju dyscypliny i zatrudnienie dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki trenera Borysa Rozenberga pokazują, że ciągle się rozwijamy. Otrzymanie od europejskiej federacji organizacji mistrzostw Europy juniorów jest dla nas dużym wyróżnieniem, ale także wyzwaniem. Wierzę, że mu sprostamy – mówi prezes PZP, Otylia Jędrzejczak.

– To także potwierdzenie dobrej współpracy związku z European Aquatics. Jestem przekonana, że ta impreza przyczyni się do dużej promocji skoków do wody i wypromuje obiekt w Rzeszowie. Co jednak najważniejsze – wierzę, że wpłynie na rozwój całej dyscypliny w naszym kraju – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten, która przy okazji decyzji European Aquatics spotkała się wraz z Przewodniczącym Komitetu Skoków do Wody Grzegorzem Lesiakiem z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotrem Borysem, a także Wiceprezydent Rzeszowa, Panią Krystyną Stachowską i dyrektorem ROSiR Adrianem Rudawskim.

Drugi raz w Polsce

Mistrzostwa Europy juniorów są rozgrywane od 1967 roku. W Polsce odbyły się do tej pory raz – w 2013 roku młodzi skoczkowie do wody rywalizowali na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Ubiegłoroczne zmagania zorganizowała Rijeka. Wśród startujących pojawiła się też 8-osobowa reprezentacja Polski. Najbliżej podium była Natalia Piwowarska, która w skokach z wieży została sklasyfikowana na 4. miejscu.

Do tej pory Polacy mają na swoim koncie 17 medali tej imprezy (5 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe). Ostatnie wywalczyła w 2016 roku Kaja Skrzek, która w Rijece triumfowała w kategorii A w skokach z trampoliny 1 m i 3 m.

W oficjalnym komunikacie europejska federacja ogłosiła również nowego gospodarza i datę juniorskiego czempionatu na wodach otwartych. Impreza odbędzie się w Wiedniu w dniach od 5 do 7 lipca. Do tego potwierdzono imprezy mistrzowskie dla młodych sportowców w pływaniu artystycznym: juniorzy młodsi będą rywalizować w Atenach (22-26 maja), a juniorzy w maltańskiej miejscowości Cottonera (28 czerwca – 2 lipca).

Źródło: polswim.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin